İstanbul Kültür Universitetinin dosenti Qərbi Kaspi Universitetinə səfər edəcək
İstanbul Kültür Universitetinin İqtisadiyyat və İnzibati Elmlər Fakültəsinin dosenti Çağla Gül Yesevi Qərbi Kaspi Universitetinə səfər edəcək
İstanbul Kültür Universiteti və Qərbi Kaspi Universiteti arasındakı münasibətlər uzun illərdir ki, inkişaf edir.. Bu iki ali təhsil müəssisəsi bir-biri ilə yalnız tələbə mübadilə proqramı əsasında əməkdaşlıq etmir, həm də təcrübə mübadiləsi həyata keçirir. İstanbul Kültür Universitetinin İqtisadiyyat və İnzibati Elmlər Fakültəsinin dosenti dr. Çağla Gül Yesevi də universitetlərarası əlaqələrin şaxələndirilməsi məqsədilə Qərbi Kaspi Universitetinə səfər edəcək.
Qeyd etmək lazımdır ki, Çağla Gül Yesevinin Erasmus+ təcrübə mübadilə proqramı çərçivəsində Universitetimizə gəlişi 10-14 iyul 2023-cü il tarixlərini əhatə edəcək.
Qeyd edək ki, Dos. Çağla Gül Yesevi İstanbul Kültür Universitetinin Beynəlxalq Əlaqələr Şöbəsinin sədridir. Onun tədqiqat sahələri Türk dünyası araşdırmaları, millətçilik, dünya enerji siyasəti və beynəlxalq təşkilatlardır.
O, Gəzi Parkı hadisəsi ilə bağlı layihənin tədqiqatçısı olub, eyni zamanda “Mərkəzi Asiyadan Miqrasiya” tədqiqat layihəsini həyata keçirib. Çağla Gül Yesevi Türk Dövlətləri Təşkilatının dəstəyi ilə “Müstəqilliyin 30 ilində Türk Respublikaları” adlı beynəlxalq tədqiqat layihəsində, həmçinin Britaniya Akademiyasının dəstəyi ilə “Ultramillətçi Səfərbərlik və Radikallaşmaya Aparan Yollar” adlı beynəlxalq tədqiqat layihəsində tədqiqatçı kimi iştirak edib.

Professor Çağla Gül Yesevi from Istanbul Kültür University's Faculty of Economics and Administrative Sciences to Visit Western Caspian University
The relationship between Istanbul Kültür University and Western Caspian University has been flourishing for many years. These two prestigious educational institutions not only collaborate through student exchange programmes but also engage in experience sharing initiatives. Dr. Çağla Gül Yesevi, an esteemed faculty member from Istanbul Kültür University's Faculty of Economics and Administrative Sciences, will be visiting Western Caspian University as part of strengthening inter-university relations.
Dr. Çağla Gül Yesevi's visit to our university, within the framework of the Erasmus+ experience exchange programme, will span from July 10th to July 14th, 2023.
It should be mentioned that Dr. Çağla Gül Yesevi is the Head of the International Relations Department at Istanbul Kültür University. Her research areas include Turkish world studies, nationalism, world energy policies, and international organisations.
She has conducted research as part of the Gezi Park events and implemented the "Migration from Central Asia" research project. Çağla Gül Yesevi has also participated as a researcher in the international research projects "30 Years of Independence of Turkic Republics," supported by the Turkic Council, and "Paths to Ultranationalist Militarization and Radicalization," supported by the British Academy.