İstanbul Kültür Universitetinin dosenti Qərbi Kaspi Universitetinə səfər edəcək
İstanbul Kültür Universitetinin İqtisadiyyat və İnzibati Elmlər Fakültəsinin dosenti Çağla Gül Yesevi Qərbi Kaspi Universitetinə səfər edəcək
İstanbul Kültür Universiteti və Qərbi Kaspi Universiteti arasındakı münasibətlər uzun illərdir ki, inkişaf edir.. Bu iki ali təhsil müəssisəsi bir-biri ilə yalnız tələbə mübadilə proqramı əsasında əməkdaşlıq etmir, həm də təcrübə mübadiləsi həyata keçirir. İstanbul Kültür Universitetinin İqtisadiyyat və İnzibati Elmlər Fakültəsinin dosenti dr. Çağla Gül Yesevi də universitetlərarası əlaqələrin şaxələndirilməsi məqsədilə Qərbi Kaspi Universitetinə səfər edəcək.
Qeyd etmək lazımdır ki, Çağla Gül Yesevinin Erasmus+ təcrübə mübadilə proqramı çərçivəsində Universitetimizə gəlişi 10-14 iyul 2023-cü il tarixlərini əhatə edəcək.
Qeyd edək ki, Dos. Çağla Gül Yesevi İstanbul Kültür Universitetinin Beynəlxalq Əlaqələr Şöbəsinin sədridir. Onun tədqiqat sahələri Türk dünyası araşdırmaları, millətçilik, dünya enerji siyasəti və beynəlxalq təşkilatlardır.
O, Gəzi Parkı hadisəsi ilə bağlı layihənin tədqiqatçısı olub, eyni zamanda “Mərkəzi Asiyadan Miqrasiya” tədqiqat layihəsini həyata keçirib. Çağla Gül Yesevi Türk Dövlətləri Təşkilatının dəstəyi ilə “Müstəqilliyin 30 ilində Türk Respublikaları” adlı beynəlxalq tədqiqat layihəsində, həmçinin Britaniya Akademiyasının dəstəyi ilə “Ultramillətçi Səfərbərlik və Radikallaşmaya Aparan Yollar” adlı beynəlxalq tədqiqat layihəsində tədqiqatçı kimi iştirak edib.

• Доцент Стамбульского университета Культуры посетит Западно-Каспийский университет
Доцент факультета Экономики и Управления Стамбульского университета Культуры Чагла Гюль Есеви, посетит Западно-Каспийский университет.
Отношения между Стамбульским университетом Культуры и Западно-Каспийским университетом развиваются уже много лет, эти два высших учебных заведения не только сотрудничают друг с другом на основе программы студенческого обмена, но и обмениваются опытом. Доцент факультета Экономики и Управления Стамбульского университета Культуры доктор Чагла Гюль Есеви также посетит Западно-Каспийский
университет, чтобы разнообразить межвузовские отношения.
Надо отметить, что приезд Чагла Гюль Есеви в наш университет в рамках программы обмена опытом Erasmus+ охватит даты 10-14 июля 2023 года.
Следует отметить, что доцент Чагла Гюль Есеви является председателем Департамента международных отношений Стамбульского университета Культуры. Направления ее научных исследований: тюрковедение, национализм, мировая энергетическая политика и международные организации.
Она была исследователем проекта, связанного с инцидентом в парке Гези, и одновременно реализовывала исследовательский проект «Миграция из Центральной Азии». Чагла Гюль Есеви участвовала в качестве исследователя в международном исследовательском проекте «Турецкие республики за 30 лет независимости» при поддержке Организации тюркских государств, а также в международном исследовательском проекте «Ультранационалистическая мобилизация и