Dağ Mühafizə Mükafatı almaq imkanı
Lenovo tərəfindən təqdim olunan 2025 UIAA (Beynəlxalq Dırmanma və Alpinizm Federasiyası) Dağ Mühafizəsi Mükafatı (DMM) üçün ərizələrin artıq açıq olduğunu bildirməkdən məmnunuq! 2013-cü ildən etibarən Dağ Mühafizəsi Mükafatı (DMM) bütün dünyada dağ mühitinin davamlı mühafizəsini təşviq edən əlamətdar təşəbbüsləri tanımış və dəstəkləmişdir.
Əgər sizin təşkilatınız ətraf mühitin davamlılığı və iqlim dəyişikliyinə diqqət yetirən dağ idman növlərinə əsaslanan layihə üzərində işləyirsə, sizi bu nüfuzlu mükafata müraciət etməyi tövsiyə edirik. Seçilmiş layihələr dünyada tanınma, maliyyə imkanları və öz səylərini beynəlxalq auditoriyaya nümayiş etdirmək şansı əldə edəcək.
Əsas təfərrüatlar:
Müraciət üçün son tarix: 15 may 2025-ci il
Üstünlüklər: Ümumi qalib 8'000 Avro, dünyada tanınma, xüsusi mükafatlandırma mərasiminə ödənişli səfər əldə edir. Bundan əlavə, konsepsiya mərhələsində olan layihələr arasında 2'000 Avro, dünyada tanınma, konsepsiyanı daha da inkişaf etdirmək və onun həyata keçirilməsini dəstəkləmək üçün mütəxəsis rəyi və məsləhəti alan layihələr arasında ən yaxşı yeni təşəbbüs mükafatlandırılır.
Bundan əlavə, konsepsiya mərhələsində olan layihələr arasındakı ən yaxşı yeni təşəbbüs 2000 Avro, dünyada tanınma, konsepsiyanı daha da inkişaf etdirmək və həyata keçirilməsini dəstəkləmək məqsədilə mütəxəsis rəyi və məsləhətləri ilə mükafatlandırılır.
Addımlar: 1. Ərizə təlimatlarını oxuyun, 2. Ərizənizi oflayn hazırlayın, 3. Ərizənizi onlayn təqdim edin
Dağların mühafizəsi və davamlılığı sahəsindəki işinizə görə beynəlxalq səviyyədə tanınmaq və qiymətləndirmə komandamızdan dəyərli rəy almaq üçün bu fürsəti qaçırmayın.
İndi müraciət edin: https://theuiaa.typeform.com/mpa-application
Əlavə məlumat üçün https://www.theuiaa.org/mountain-protection-award/ saytına daxil olun və ya mountainprotection@theuiaa.org ünvanına müraciət edin.
Müraciətinizi qəbul etməyi və dağların mühafizəsi üzrə təsirli təşəbbüsləri qeyd etməyi səbirsizliklə gözləyirik!

We are excited to announce that applications for the 2025 UIAA Mountain Protection Award (MPA), presented by Lenovo, are now open! Since 2013, the MPA has recognized and supported outstanding initiatives that promote the sustainable protection of mountain environments worldwide.
If your organization is working on a project that is rooted in mountain sports with a focus on environmental sustainability and climate change, we encourage you to apply for this prestigious award. Selected projects will receive global recognition, funding opportunities, and the chance to showcase their efforts to an international audience.
Key Details:
Application Deadline: 15 May 2025
Benefits: The overall winner receives EUR 8'000, global recognition, paid trip to dedicated award ceremony. Additionally, a best new initiative is awarded among the projects in concept stage receiving EUR 2'000, global recognition, and expert review and advice to further develop the concept and support its implementation.
Steps: 1. Read the application guidelines, 2. Prepare your application offline, 3. Submit your application online
Don’t miss this opportunity to gain international recognition for your work in mountain protection and sustainability and receive valuable feedback from our assessment team.
Apply Now: https://theuiaa.typeform.com/mpa-application
For more information, visit https://www.theuiaa.org/mountain-protection-award/ or reach out to mountainprotection@theuiaa.org
We look forward to receiving your application and celebrating impactful mountain protection initiatives!