Tələbələrimizin işləri Beynəlxalq Konfrans çərçivəsində təşkil olunan sərgidə
Aprelin 16-da Azərbaycan İstiqlal Muzeyində Bakıda keçirilən Narkotiklərlə Mübarizə üzrə 36-cı Beynəlxalq Konfrans çərçivəsində “Narkomaniya – bəşəriyyətin bəlası” adlı sərgi nümayiş etdirilib.
Mərasimdə çıxış edən mədəniyyət nazirinin müavini Rafiq Bayramov bildirdi ki, ölkəmiz müstəqillik əldə etdikdən sonra narkomaniya probleminə qarşı mübarizədə yeni mərhələ başlayıb.
Azərbaycan Rəssamlar İttifaqının katibi, Xalq rəssamı Ağaəli İbrahimov, Əməkdar incəsənət xadimi Ziyadxan Əliyev və başqaları çıxış edərək tədbirin önəmindən danışdılar, narkomaniyaya qarşı mübarizənin vacibliyini vurğulayıblar.
Qərbi Kaspi Universitetinin Dizayn Məktəbinin və Kollecinin tələbələri bu sərgidə öz yaradıcılıq işləri ilə çıxış ediblər.

Our Students` Works in the exhibition that was organized in the framework of an International Conference
An exhibition entitled "Drugs - the scourge of mankind" was demonstrated at the Museum of Independence of Azerbaijan on April 16 as part of the 36th International Conference on Combating Drugs in Baku.
Speaking at the ceremony, Deputy Minister of Culture Rafig Bayramov said that after gaining independence, our country has entered a new stage in the fight against drug addiction.
Secretary of the Union of Artists of Azerbaijan, People's Artist Agaali Ibrahimov, Honoured Art Worker Ziyadkhan Aliyev and others spoke about the importance of the event, emphasizing the importance of the fight against drugs.
Students of the School of Design and College of the Western Caspian University presented their creative work at the exhibition.