Qərbi Kaspi Universiteti Beynəlxalq Müdafiə “ADEX” sərgisində iştirak edib
Sentyabrın 6-da işə başlayan IV Azərbaycan Beynəlxalq Müdafiə “ADEX” və XIII Beynəlxalq Daxili Təhlükəsizlik, Mühafizə və Xilasetmə “Securex Caspian” sərgiləri başa çatıb. Sərgilərdə dünyanın 30-a yaxın ölkəsindən 200-dən çox şirkət iştirak edib. “ADEX” müdafiə sərgisinin iştirakçıları arasında Türkiyə, Rusiya, İran, Bolqarıstan, Çin, Fransa, İtaliya, Niderland və digər ölkələrin müdafiə sektorunun aparıcı şirkətləri olub.
Sərgidə Qərbi Kaspi Universiteti də iştirak edib və universitetin Texnoparkında işlənən layihələr sərgilənib. Tələbələrimizin hazırladıqları müxtəlif prototiplər ziyarətçilər tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.

Western Caspian University Participated in the International Defense Exhibition "ADEX"
IV Azerbaijan International Defense Exhibition "ADEX" and XIII International Exhibition for Internal Security, Safety and Rescue "Securex Caspian", which started on September 6th have ended. More than 200 companies from about 30 countries worldwide participated in the exhibitions. Leading companies in the defense sectors of Turkey, Russia, Iran, Bulgaria, China, France, Italy, the Netherlands and other countries were among the participants of the "ADEX" defense exhibition.
Western Caspian University also participated in the exhibition and the projects developed in the university's Technopark were exhibited. Various prototypes made by our students were viewed with great interest by the visitors.