Qərbi Kaspi Universiteti Beynəlxalq Müdafiə “ADEX” sərgisində iştirak edib
Sentyabrın 6-da işə başlayan IV Azərbaycan Beynəlxalq Müdafiə “ADEX” və XIII Beynəlxalq Daxili Təhlükəsizlik, Mühafizə və Xilasetmə “Securex Caspian” sərgiləri başa çatıb. Sərgilərdə dünyanın 30-a yaxın ölkəsindən 200-dən çox şirkət iştirak edib. “ADEX” müdafiə sərgisinin iştirakçıları arasında Türkiyə, Rusiya, İran, Bolqarıstan, Çin, Fransa, İtaliya, Niderland və digər ölkələrin müdafiə sektorunun aparıcı şirkətləri olub.
Sərgidə Qərbi Kaspi Universiteti də iştirak edib və universitetin Texnoparkında işlənən layihələr sərgilənib. Tələbələrimizin hazırladıqları müxtəlif prototiplər ziyarətçilər tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.

Западно-Каспийский университет принял участие в Международной оборонной выставке «ADEX»
Международная выставка внутренней безопасности, охраны и спасения «Securex Caspian», стартовавшие 6 сентября. В выставках приняли участие более 200 компаний из около 30 стран мира.
Среди участников оборонной выставки « ADEX» были ведущие компании оборонной отрасли Турции, России, Ирана, Болгарии, Китая, Франции, Италии, Нидерландов и других стран.
Западно – Каспийский университет также принял участие в выставке , где были представлены проекты, разработанные в Технопарке университета. Различные прототипы, сделанные нашими студентами, вызвали большой интерес у посетителей.