Qərbi Kaspi Universiteti dünya universitetləri arasında 601+ yerdə
Qərbi Kaspi Universiteti Times Higher Education (THE) təşkilatının dünya universitetləri növbəti reytinqində 601+ yerdə qərarlaşıb. Bəzi göstəricilərə görə isə universitet "101-200" arasında yer alıb.
Dünyanın ən nüfuzlu reytinq təşkilatlarından biri olan Times Higher Education (THE) “İmpact Ranking 2023“ reytinq nəticələrini açıqlayıb.
“2023 Impact Rankings”-ə bu il 112 ölkədən ümumilikdə 1591 universitet daxil edilib.
Sıralamada Qərbi Kaspi Universiteti dünya universitetləri arasında 601+ yerdə qərarlaşıb.
Qərbi Kaspi Universiteti "Gender bərbərliyi" göstəricisi üzrə "101-200", "Bərabərsizliyin azaldılması" göstəricisi üzrə "201-300", “Məsuliyyətli İstehlak və İstehsal” sahəsində 301-400, “Məqsədlər üçün Tərəfdaşlıq” sahəsində 301-400-cü yerlərdə qərarlaşıb.
Qeyd edək ki, reytinq Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2030-cu ilə qədərki dövr üçün formalaşdırdığı Davamlı İnkişaf Məqsədlərinin həyata keçirilməsi prosesinə ali məktəblərin təsirinin qiymətləndirilməsinə həsr olunur və universitetlərin bu məqsədlərin həyata keçirilməsi əsasında təşkili, tədrisin keyfiyyəti və cəmiyyətə bu məqsədlərə uyğun olaraq verdiyi töhfə üzrə qiymətləndirmə aparır.

Times Higher Education (THE), one of the world's most influential ranking organisations, has unveiled the results of its "Impact Rankings 2023." This year, a total of 1,591 universities from 112 countries were included in the rankings.
Western Caspian University has secured a position in the global rankings, being placed at 601+ among world universities according to THE. However, based on specific indicators, the university achieved noteworthy rankings in several categories.
In terms of "Gender Equality," Western Caspian University is in the 101-200 range, while in "Reducing Inequality," it falls within the 201-300 range. Furthermore, the university has been positioned in the 301-400 range for "Responsible Consumption and Production" and "Partnerships for the Goals."
It is worth noting that these rankings assess the impact of leading institutions on the realisation of the United Nations' Sustainable Development Goals by 2030. The evaluation takes into consideration the organisation, quality of education, and contributions to society made by universities in alignment with these goals.