Qərbi Kaspi Universiteti dünya universitetləri arasında 601+ yerdə
Qərbi Kaspi Universiteti Times Higher Education (THE) təşkilatının dünya universitetləri növbəti reytinqində 601+ yerdə qərarlaşıb. Bəzi göstəricilərə görə isə universitet "101-200" arasında yer alıb.
Dünyanın ən nüfuzlu reytinq təşkilatlarından biri olan Times Higher Education (THE) “İmpact Ranking 2023“ reytinq nəticələrini açıqlayıb.
“2023 Impact Rankings”-ə bu il 112 ölkədən ümumilikdə 1591 universitet daxil edilib.
Sıralamada Qərbi Kaspi Universiteti dünya universitetləri arasında 601+ yerdə qərarlaşıb.
Qərbi Kaspi Universiteti "Gender bərbərliyi" göstəricisi üzrə "101-200", "Bərabərsizliyin azaldılması" göstəricisi üzrə "201-300", “Məsuliyyətli İstehlak və İstehsal” sahəsində 301-400, “Məqsədlər üçün Tərəfdaşlıq” sahəsində 301-400-cü yerlərdə qərarlaşıb.
Qeyd edək ki, reytinq Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2030-cu ilə qədərki dövr üçün formalaşdırdığı Davamlı İnkişaf Məqsədlərinin həyata keçirilməsi prosesinə ali məktəblərin təsirinin qiymətləndirilməsinə həsr olunur və universitetlərin bu məqsədlərin həyata keçirilməsi əsasında təşkili, tədrisin keyfiyyəti və cəmiyyətə bu məqsədlərə uyğun olaraq verdiyi töhfə üzrə qiymətləndirmə aparır.

Западно-Каспийский университет занял 601+ место среди университетов мира
Западно-Каспийский университет занял 601+ место в очередном рейтинге университетов мира по версии Times Higher Education (THE). По некоторым показателям вуз занимал место между «101-200».
Times Higher Education (THE), одна из самых влиятельных рейтинговых организаций мира, объявила результаты рейтинга «Impact Ranking 2023».
В этом году в «Impact Ranking 2023» был включен в общей сложности 1591 университет из 112 стран.
В рейтинге Западно-Каспийский университет занимает 601+ место среди университетов мира.
Западно-Каспийский университет занимает места «101-200» по показателю «Гендерное равенство», «201-300» по показателю «Сокращение неравенства», 301-400 в области «Ответственное потребление и производство»
и 301-400 место в рейтинге «Партнерство ради целей».
Следует отметить, что рейтинг посвящен оценке влияния университетов на реализацию Целей устойчивого развития ООН на период до 2030 года, и оценивает организацию университетов на основе реализации этих целей, качество преподавания и их вклад в жизнь общества в соответствии с этими целями.