Qərbi Kaspi Universiteti ən yaxşı 601+ universitet arasında!
Times Higher Education Impact Rankings 2024 nəticələri açıqlanmışdır. THE IMPACT Rankings 2024-də 125 ölkədən/regiondan 2152 universitetin qiymətləndirməsi aparılıb.
1963 universitetin daxil edildiyi reytinqdə Qərbi Kaspi Universiteti mümkün 100 bal üzrə dəyərləndirmədən 64.6 bal toplayaraq 601-800- cü sıralarda qərarlaşıb. Qərbi Kaspi Universiteti Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 17 Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinə - Gender bərabərliyi, Sərfəli və təmiz enerji, Bərabərsizliyin azaldılması, Məqsədlər üçün tərəfdaşlıqlar məqsədləri üzrə verdiyi əhəmiyyətli töhfələrə görə seçilib.
Xatırladaq ki, THE Impact Rankings müxtəlif kriteryalar əsasında qurumların Birləşmiş Millətlər Dayanıqlı İnkişaf Məqsədləri (SDGs) ilə əlaqəli fəaliyyətlərinin keyfiyyətini və effektivliyini ölçür. Bu indikatorlar arasına həmçinin təhsil və elmi tədqiqat, təbii sərvətlərin idarə edilməsi, sağlamlığın təminatı və sosial müdafiə, iqtisadi artım və iş yaradılması, cəmiyyətin inkişafı və ictimaiyyətin qorunması kimi sahələrdə əldə edilən nailiyyətlər daxildir.

• Западно-Каспийский университет среди 601+ лучших университетов!
Объявлены результаты рейтинга влияния высшего образования Times за 2024 год. В рейтинге THE IMPACT Rankings 2024 были оценены 2152 университета из 125 стран/регионов.
В рейтинге, в который вошли 1963 университета, Западно-Каспийский университет набрал 64,6 балла из 100 возможных и занял места 601-800. Западно-Каспийский университет был выбран за значительный вклад в достижение 17 целей ООН в области устойчивого развития: гендерное равенство, доступная и чистая энергия, сокращение неравенства, партнерство для достижения этих целей.
Напомним, что рейтинги THE Impact оценивают качество и эффективность деятельности организаций, связанной с Целями устойчивого развития (ЦУР) Организации Объединенных Наций, на основе различных критериев. Эти показатели также включают достижения в образовании и научных исследованиях, управлении природными ресурсами, здравоохранении и социальной защите, экономическом росте и создании рабочих мест, развитии сообществ и общественной защите.