Qərbi Kaspi Universiteti 601+ universitet arasında
Dünya universitetlərinin Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 17 Davamlı İnkişaf Məqsədinə adekvat fəaliyyəti və bunun cəmiyyətə təsirini ölçən bu reytinqdə Azərbaycanın da bir neçə universiteti yer alıb. Qərbi Kaspi Universiteti 1406 universitetin yer aldığı reytinqdə ən yaxşı 601+ universitet arasında qərarlaşıb.
Qərbi Kaspi Universiteti iki istiqamət üzrə 101-200-cü yerdə, üç istiqamət üzrə 201-300-cü yerdə, üç istiqamət üzrə 301-400-cü yerdə və daha üçü üzrə 401+ yerdədir.
Qeyd edək ki, dünyada mövcud olan təxminən 25 min universitetdən 5 mindən artıq universitet hər il təşkilata reytinq qiymətləndirilməsində iştirak üçün müraciət edir və onlardan bu il 1406 ali təhsil ocağı reytinqə daxil edilib. Bu reytinqə daxil edilən universitetlərin sayı artıb. Ötən il 1240 ali təhsil ocağının qiymətləndirilməsi aparılmışdı.

Западно-Каспийский университет в числе 601 + вуза
Несколько   университетов Азербайджана     включены в этот рейтинг, который измеряет соответствие университетов мира 17 Целям устойчивого развития Организации Объединенных Наций и их влияние на общество.
Следует отметить , что более 5 минут из примерно 25 минут университетов мира ежегодно  подают на оценку, и в этом году 1406 из них вошли  в рейтинг высших учебных заведений. Количество вузов, вошедших в этот рейтинг, увеличилось. В прошлом году было оценено 1240 высших учебных заведений.
Западно-Каспийский университет входит в число лучших 601 университетов в рейтинге 1406 университетов. Западно-Каспийский университет занимает 101-200-е место по двум направлениям, 201-300-е место по  трем направлениям, 301-400-е место по трем направлениям и 401-е место по трем направлениям.