Qərbi Kaspi Universiteti 601+ universitet arasında
Dünya universitetlərinin Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 17 Davamlı İnkişaf Məqsədinə adekvat fəaliyyəti və bunun cəmiyyətə təsirini ölçən bu reytinqdə Azərbaycanın da bir neçə universiteti yer alıb. Qərbi Kaspi Universiteti 1406 universitetin yer aldığı reytinqdə ən yaxşı 601+ universitet arasında qərarlaşıb.
Qərbi Kaspi Universiteti iki istiqamət üzrə 101-200-cü yerdə, üç istiqamət üzrə 201-300-cü yerdə, üç istiqamət üzrə 301-400-cü yerdə və daha üçü üzrə 401+ yerdədir.
Qeyd edək ki, dünyada mövcud olan təxminən 25 min universitetdən 5 mindən artıq universitet hər il təşkilata reytinq qiymətləndirilməsində iştirak üçün müraciət edir və onlardan bu il 1406 ali təhsil ocağı reytinqə daxil edilib. Bu reytinqə daxil edilən universitetlərin sayı artıb. Ötən il 1240 ali təhsil ocağının qiymətləndirilməsi aparılmışdı.

The Times Higher Education (THE), one of the most influential rating agencies in the world, has announced the IMPACT Ranking for 2022.
Several Azerbaijani universities are included in this ranking, which measures the adequacy of the response of the world's universities to the United Nations Sustainable Development Goals and their impact on society. Western Caspian University is ranked among the best 601+ universities in the ranking of 1406 universities.
Western Caspian University is ranked 101-200 in two categories, 201-300 in three categories, 301-400 in three categories and 401+ in three other categories.
More than 5,000 universities out of about 25,000 universities in the world apply to the organisation every year to participate in the ranking, and this year 1,406 universities were included in the ranking. The number of universities included in this ranking has increased. Last year, 1240 higher education institutions were assessed.