• Qərbi Kaspi Universiteti və İstanbul Medipol Universiteti arasında  onlayn görüş keçirilib
Qərbi Kaspi Universiteti və İstanbul Medipol Universiteti arasında COIL layihəsi çərçivəsində onlayn görüş keçirilib.
Mədəni-diplomatik əməkdaşlıq xarakteri daşıyan layihə çərçivəsində hər iki universitetin tələbələri süni intellektin (AI) və müasir texnologiyaların ətraf mühitə təsiri, həmçinin rəqəmsal ayaq izinin (digital footprint) əhəmiyyəti barədə fikir mübadiləsi aparıblar.
Görüş zamanı tələbələr qlobal texnoloji çağırışlara həsr olunan kreativ layihələrini təqdim edib, innovativ yanaşmalarını bölüşüblər.
Layihə beynəlxalq akademik əməkdaşlığın gücləndirilməsi və tələbələrin qlobal mövzular üzrə birgə fəaliyyətinin təşviqi baxımından əhəmiyyətli olub.

• An online meeting was held between Western Caspian University and Istanbul Medipol University
An online meeting was held between Western Caspian University and Istanbul Medipol University within the framework of the COIL project.
As part of the culturally and diplomatically oriented collaboration project, students from both universities exchanged views on the impact of artificial intelligence (AI) and modern technologies on the environment, as well as the importance of digital footprint awareness.
During the meeting, the students presented their creative projects dedicated to global technological challenges and shared their innovative approaches and perspectives.
The project played a significant role in strengthening international academic cooperation and promoting joint student engagement on global issues.