Qərbi Kaspi Universitetində “Açıq qapı” günləri davam edir
“Açıq qapı” günləri çərçivəsində paytaxtın müxtəlif ümumtəhsil müəssisələrində təhsil alan şagirdlər universitetin akademik mühiti ilə yaxından tanışlıq imkanı əldə edirlər.
Bu dəfə isə 46 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdləri Qərbi Kaspi Universitetinin kampuslarında olub, təhsil şəraiti ilə yerində tanışlıq keçiblər.
Abituriyentlər Mexanika və robototexnika mühəndisliyi, Biotexnologiya laboratoriyası, eləcə də “DeepTech” Süni İntellekt Tədqiqat və Hesablama Laboratoriyasında aparılan elmi-tədqiqat işləri və müasir texnologiyalar barədə məlumatlanıblar.
Bununla yanaşı, onlara xaricdə təhsil imkanları və ikili diplom proqramları haqqında da ətraflı məlumat təqdim olunub.
“Açıq qapı günü” abituriyentlər üçün maraqlı və maarifləndirici şəkildə keçib. Şagirdlər bildiriblər ki, ixtisas seçimi zamanı universitet mühitini və imkanları əyani şəkildə görmək onlar üçün çox faydalı olub.
Xatırladaq ki, Qərbi Kaspi Universitetinin İçərişəhər korpusunda Abituriyent Məsləhət Mərkəzi fəaliyyət göstərir.

As part of the Open Day initiative, students from various secondary schools across the capital are given the opportunity to closely explore the university’s academic environment.
This time, 11th-grade students from Secondary School No. 46 visited the campuses of Western Caspian University and familiarized themselves firsthand with the educational facilities.
Prospective applicants were introduced to the fields of Mechanical and Robotics Engineering, the Biotechnology Laboratory, as well as the research activities and advanced technologies utilized at the “Deep Tech” Artificial Intelligence Research and Computing Laboratory.
In addition, detailed information was provided regarding study-abroad opportunities and dual-degree programs.
The Open Day proved to be both engaging and informative for prospective students. Participants noted that observing the university environment and its opportunities in person was highly beneficial in making informed decisions about their future field of study.
It should also be noted that the Applicant Advisory Center operates at the Icherisheher campus of Western Caspian University.