Qərbi Kaspi Universitetində WUF13-a həsr olunmuş debat keçirilib
Qərbi Kaspi Universitetinin Siyasi və İctimai Elmlər Məktəbinin tələbələrinin iştirakı ilə Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü Sessiyasına (WUF13) həsr olunmuş debat keçirilib.
Debatda şəhərlərin davamlı və təhlükəsiz inkişafı, urbanizasiya nəticəsində yaranan problemlər, eləcə də iqlim dəyişikliyi və nəqliyyat sahəsində mövcud çağırışlar ətrafında geniş müzakirələr aparılıb, müxtəlif həll yolları irəli sürülüb.
Tələbələr müzakirələr zamanı urbanizasiya proseslərinin sosial və siyasi təsirləri ilə bağlı fikirlərini bölüşərək mövzu ətrafında fəal iştirak ediblər.

• A debate dedicated to WUF13 was held at Western Caspian University
A debate dedicated to the 13th Session of the World Urban Forum (WUF13) was held with the participation of students from the School of Political and Social Sciences at Western Caspian University.
The debate included extensive discussions on sustainable and safe urban development, challenges arising from urbanization, as well as current issues in climate change and transportation. Various potential solutions were also proposed.
During the discussions, students actively participated by sharing their views on the social and political implications of urbanization processes and contributing to the exchange of ideas on the topic.