Qərbi Kaspi Universitetində WUF13-a həsr olunmuş debat keçirilib
Qərbi Kaspi Universitetinin Siyasi və İctimai Elmlər Məktəbinin tələbələrinin iştirakı ilə Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü Sessiyasına (WUF13) həsr olunmuş debat keçirilib.
Debatda şəhərlərin davamlı və təhlükəsiz inkişafı, urbanizasiya nəticəsində yaranan problemlər, eləcə də iqlim dəyişikliyi və nəqliyyat sahəsində mövcud çağırışlar ətrafında geniş müzakirələr aparılıb, müxtəlif həll yolları irəli sürülüb.
Tələbələr müzakirələr zamanı urbanizasiya proseslərinin sosial və siyasi təsirləri ilə bağlı fikirlərini bölüşərək mövzu ətrafında fəal iştirak ediblər.

В Западно-Каспийском Университете состоялись дебаты, посвященные WUF13
В Западно-Каспийском Университете при участии студентов Школы политических и общественных наук прошли дебаты, посвященные 13-й сессии Всемирного форума по городскому развитию (WUF13).
На дебатах велись широкие обсуждения по вопросам устойчивого и безопасного развития городов, проблемам, возникающим в результате урбанизации, а также вызовам в области изменения климата и транспорта, предлагались различные пути решения.
Студенты во время обсуждений делились своими мнениями о социальных и политических последствиях процессов урбанизации и активно участвовали в дискуссии.