Qərbi Kaspi Universitetində xarici mütəxəssislərin tədris etdiyi xüsusi kurslar uğurla başa çatdı
1–18 may tarixlərində Qərbi Kaspi Universitetində xarici mütəxəssislərin iştirakı ilə "Menecmentin Əsasları" və "İnsan Resursları" proqramları üzrə xüsusi i kurslar təşkil olunmuşdur. Kurslar müasir təlim metodlarına əsaslanaraq, tələbələrin nəzəri biliklərini praktik bacarıqlarla zənginləşdirmək məqsədi daşıyırdı.
Təlim müddətində iştirakçılar idarəetmə prosesləri, liderlik bacarıqları, insan resurslarının planlaşdırılması və effektiv komanda quruculuğu kimi mövzular ətrafında əhatəli biliklər əldə etdilər. Xarici mütəxəssislərin beynəlxalq təcrübəyə əsaslanan dərsləri tələbələr üçün həm nəzəri, həm də praktik cəhətdən əhəmiyyətli oldu.
Kursların sonunda iştirakçılar uğurla yekun imtahan və tapşırıqları yerinə yetirərək sertifikatlarla təltif olundular. Təqdim olunan bu sertifikatlar onların gələcək peşəkar fəaliyyətlərində əlavə üstünlük qazandıracaq.
Bu cür proqramlar universitetin beynəlxalqlaşma strategiyasına uyğun olaraq, tələbələrin qlobal əmək bazarına hazırlığını gücləndirmək məqsədi daşıyır.

В ЗКУ успешно завершились специальные курсы по ряду программам
С 1 по 18 мая в Западно-Каспийском университете были организованы специализированные курсы по программам «Основы менеджмента» и «Управление человеческими ресурсами» с участием иностранных специалистов. Курсы основаны на современных методах обучения и направлены на обогащение теоретических знаний студентов практическими навыками.
В ходе обучения участники приобрели всесторонние знания по таким темам, как управление процессами, лидерские навыки, планирование человеческих ресурсов и эффективное построение команды. Занятия, основанные на международном опыте зарубежных специалистов, были полезны для студентов как с теоретической, так и с практической точки зрения.
По завершении курсов участники успешно сдали итоговые экзамены и задания и получили сертификаты. Полученные сертификаты дадут им дополнительное преимущество в будущей профессиональной деятельности.
Подобные программы направлены на усиление подготовки студентов к мировому рынку труда в соответствии со стратегией интернационализации университета.