Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri “Caspian Agro Week”də
Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri Bakı Ekspo Mərkəzində 19-cu Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı Sərgi və Forumu (“Caspian Agro Week”) və 31-ci Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi Sərgisində (“InterFood Azerbaijan” ) startaplarla ilə iştirtak ediblər.
Universitetin Biologiya ixtisasının IV kurs tələbəsi Süleyman Hacızadə “AquaMIND AI”, Su bioehtiyatları və akvakultura ixtisasının III kurs tələbəsi Nəzrin Vəliyeva isə “InfuNex AI” startaplarını təqdim ediblər.
Süni intellektin tətbiqi ilə akvaponik sistemlərin idarəolunması və balıqçılıq təsərrüfütlar üçün canlı yem istehsalında süni intellektin tətbiqi aid olan layihələr sərgi rəsmi şəxlərin, fermerlərin, biznes nümayəndələrinin və invesorların böyük marağına səbəb olub.

Students of Western Caspian University participated in “Caspian Agro Week”
Students of Western Caspian University participated in startup exhibitions at the 19th Azerbaijan International Agriculture Exhibition and Forum (“Caspian Agro Week”) and the 31st Azerbaijan International Food Industry Exhibition (“InterFood Azerbaijan”) held at the Baku Expo Center.
Fourth-year Biology student Suleyman Hajizada presented the “AquaMIND AI” startup, while third-year student of the Aquatic Bioresources and Aquaculture program, Nazrin Veliyeva, presented the “InfuNex AI” startup.
The projects, which focus on the application of artificial intelligence in aquaponic systems and in live feed production for fish farming, attracted significant interest from official representatives, farmers, business stakeholders, and investors at the exhibition.