Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri “Caspian Agro Week”də
Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri Bakı Ekspo Mərkəzində 19-cu Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı Sərgi və Forumu (“Caspian Agro Week”) və 31-ci Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi Sərgisində (“InterFood Azerbaijan” ) startaplarla ilə iştirtak ediblər.
Universitetin Biologiya ixtisasının IV kurs tələbəsi Süleyman Hacızadə “AquaMIND AI”, Su bioehtiyatları və akvakultura ixtisasının III kurs tələbəsi Nəzrin Vəliyeva isə “InfuNex AI” startaplarını təqdim ediblər.
Süni intellektin tətbiqi ilə akvaponik sistemlərin idarəolunması və balıqçılıq təsərrüfütlar üçün canlı yem istehsalında süni intellektin tətbiqi aid olan layihələr sərgi rəsmi şəxlərin, fermerlərin, biznes nümayəndələrinin və invesorların böyük marağına səbəb olub.

Студенты Западно-Каспийского университета на «Caspian Agro Week»
Студенты Западно-Каспийского университета приняли участие со стартапами в 19-й Международной выставке и форуме сельского хозяйства Азербайджана («Caspian Agro Week») и 31-й Международной выставке пищевой промышленности Азербайджана («InterFood Azerbaijan») в Бакинском выставочном центре.
Студент IV курса биологического факультета Сулейман Гаджизаде представил стартап «AquaMIND AI», а студентка III курса факультета водных биоресурсов и аквакультуры Нәзрин Велиева — стартап «InfuNex AI».
Проекты по применению искусственного интеллекта в аквапонных системах и производстве живого корма для рыбоводческих хозяйств вызвали большой интерес у официальных лиц, фермеров, представителей бизнеса и инвесторов на выставке.