Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri Fintech Hackathonda qalib gəliblər
Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri Avropanın aparıcı innovasiya platformalarından biri olan Tenity və İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin (IDDA) birgə təşkil etdiyi Fintech Hackathonda iştirak ediblər.
Universitetin komandasının üzvləri — Aysu Məhərrəmova, Mübariz Hüseynzadə və Tuncay Əliyev müsabiqədə 2-ci yerə layiq görülüblər.
Onlar layihələrin inkişafı məqsədilə nəzərdə tutulmuş dörd aylıq inkubasiya proqramını da uğurla tamamlayıblar.
Proqramın yekun mərhələsi olan Demo Day tədbirində iştirak edərək innovativ layihələrini geniş auditoriyaya təqdim ediblər.

• Students of Western Caspian University Win at Fintech Hackathon
Students of Western Caspian University participated in the Fintech Hackathon jointly organized by Tenity, one of Europe’s leading innovation platforms, and the Innovation and Digital Development Agency (IDDA).
Members of the university’s team — Aysu Maharramova, Mubariz Huseynzade, and Tuncay Aliyev — were awarded second place in the competition.
They also successfully completed a four-month incubation program designed to support the development of their projects.
As part of the program’s final stage, Demo Day, they presented their innovative projects to a wider audience.