Qərbi Kaspi Universitetinin tələbəsi Avropada təhsil almaq imkanı qazanıb
Qərbi Kaspi Universitetinin tələbəsi Səid Abdullayev Erasmus+ proqramı çərçivəsində Macarıstanın Vesprem şəhərində yerləşən, Pannonia Universitetində təhsil almaq imkanı qazanıb. Bu beynəlxalq akademik səyahət ona yeni biliklər əldə etməklə yanaşı, fərqli mədəniyyətlər və təhsil sistemləri ilə tanış olmaq fürsəti yaradıb.
Təhsil aldığı müddətdə Səid Abdullayev Pannonia Universitetinin müasir akademik mühiti və peşəkar professor-müəllim heyətindən faydalanıb. O, ixtisasına uyğun dərslərdə iştirak edərək nəzəri və praktiki biliklərini artırıb, eləcə də müxtəlif beynəlxalq layihələrdə yer almaqla öz potensialını daha da genişləndirib.
Bundan əlavə, Erasmus+ proqramı tələbəmizə dünyanın müxtəlif ölkələrindən olan gənclərlə ünsiyyət qurmaq, yeni dostluqlar yaratmaq və beynəlxalq təhsil mühitində özünü inkişaf etdirmək şansı verib. Macarıstanın zəngin tarixi və mədəni irsini kəşf edərək, bu ölkənin tələbə həyatı və akademik mühiti haqqında dəyərli təcrübə qazanıb.
Bu təhsil və mədəniyyət mübadiləsi tələbəmizin şəxsi və peşəkar inkişafına böyük töhfə verərək onun dünya görüşünü genişləndirib və gələcək karyerasında uğurlu addımlar atmasına zəmin yaradıb.

• Студент Западно-Каспийского университета получил возможность учиться в Европе
Студент Западного Каспийского Университета Саид Абдуллаев получил возможность учиться в Университете Паннонии в венгерском городе Веспрем в рамках программы Erasmus+. Это международное академическое путешествие дало ему не только шанс приобрести новые знания, но и познакомиться с различными культурами и образовательными системами.
Во время учебы Саид Абдуллаев воспользовался современной академической средой и профессиональным преподавательским составом Университета Паннонии. Он принимал участие в занятиях по своей специальности, углубляя теоретические и практические знания, а также участвовал в различных международных проектах, что позволило ему значительно расширить свой потенциал.
Кроме того, программа Erasmus+ дала студенту возможность общаться с молодёжью из разных стран, заводить новые знакомства и развиваться в международной образовательной среде. Изучая богатую историю и культурное наследие Венгрии, он приобрёл ценнейший опыт, связанный со студенческой жизнью и академической средой этой страны.
Этот образовательный и культурный обмен значительно способствовал личному и профессиональному развитию студента, расширив его мировоззрение и подготовив его к успешным шагам в будущей карьере.