Qeydiyyat üçün hansı sənədlər tələb olunur?
Tələbə adını qazanan, eyni zamanda Qərbi Kaspi Universitetinə qəbul olan bütün tələbələri təbrik edir, onlara gələcək təhsillərində uğurlar və maraqlı tələbə həyatı arzulayırıq.
Tələbə adının rəsmiləşdirilməsi üçün 5 sentyabr saat 11:00-dan 14 sentyabr saat 18:00-dək portal.edu.az platformasında şəxsi kabinet yaratmaqla qeydiyyatdan keçmək tələb olunur.
Qeydiyyatdan keçmək üçün aşağıdakı sənədlər tələb olunur:
* Attestat və ya Diplomun əsli (subbakalavr kimi qəbul olanlar üçün), arayış
* Foto şəkil (6 ədəd) (3x4)
* Şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti
* Oğlanlar üçün hərbi arayış və ya hərbi komissarlığın qeyd olunma haqqında şəhadətnamənin surəti
* Təhsil haqqı (100 %)
* İş nömrəsi və şifrə
18 yaşı tamam olmamış şəxslər qeydiyyatdan keçərkən mütləq qaydada qanuni nümayəndələri-valideynləri ilə birlikdə gəlməlidirlər. Valideynlər olmadıqda tələbə adını qazanmış şəxslər valideynlərdən birinin notarial qaydada verdiyi etibarnamə əsasında üçüncü şəxslərlə də qeydiyyatdan keçə bilərlər.
Qeydiyyatdan keçməmək abituriyentin müvafiq ixtisasa yerləşdirilməsindən imtina etməsi kimi qiymətləndiriləcək və onun qəbul haqqında əmri ali təhsil müəssisəsinə göndərilməyəcəkdir.
Portalda qeydiyyatdan keçməkdə çətinlik çəkən abituriyentlər DİM-lə birgə yaradılmış Qərbi Kaspi Universitetində fəaliyyət göstərən Abituriyent Məsləhət Mərkəzi və Qəbul komissiyasına müraciət edə bilərlər.

• Congratulations to Newly Admitted Students at Western Caspian University
We extend our warmest congratulations to all students who have successfully secured admission to Western Caspian University. We wish them the best of luck in their future studies and hope for an exciting and fulfilling student life ahead.
To formalise your student status, all admitted students are required to complete the registration process on the portal.edu.az platform from September 5 at 11:00 AM to September 14 at 6:00 PM.
The following documents are necessary for registration:
Original Secondary School Certificate or Diploma (for undergraduate admissions), with translation
Passport-sized photos (6 copies) (3x4cms)
Copy of your ID card
Military service registration or exemption certificate for males
Tuition fee payment receipt (100%)
Employment number and code
For individuals under the age of 18, it is mandatory to register in the presence of their legal representatives (parents or guardians). In the absence of parents, individuals who have been admitted can register with the authorisation of one parent based on a notarized power of attorney.
Failure to complete the registration process will result in the cancellation of the applicant's admission to the relevant programme, and the admission order will not be sent to the higher education institution.
Students facing difficulties during the registration process via the portal can seek assistance from the Admissions Advisory Centre and the Admission Committee, both operating within Western Caspian University.