"Milli inkişafın yeni mərhələsinə doğru" mövzusunda Respublika elmi konfransı
Bu günlərdə bütün Azərbaycan xalqı kimi Qərb Universiteti də xalqının, dövlətinin, yaşadığı dövrün dünya tarixində əvəzsiz xidmətləri olan H.Əliyevin 91 illik yubileyini müxtəlif tədbirlər qeyd edərək, ona olan dərin hörmət və ehtiramını, sevgi və məhəbbətini bildirir.
Qərb Universitetində AMEA ilə birgə Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 91-ci ildönümünə həsr olunmuş "Milli inkişafın yeni mərhələsinə doğru” mövzusunda Respublika Elmi Konfransı keçirildi.
Konfransı giriş sözü ilə Qərb Universitetinin rektoru, dosent Zenfira Məmmədova açdı. O, çıxış edərək bildirdi ki, XX əsrin sonu və XXI əsrin əvvəllərində Azərbaycan xalqının və dövlətinin əldə etdiyi bütün nailiyyətlər görkəmli ictimai-siyasi xadim, dahi şəxsiyyət H.Əliyevin adı ilə bağlıdır. Məhz buna görə ulu öndər bəşər tarixində əbədi yaşayacaqdır. Daha sonra söz konfrans iştirakçılarınaverildi. AMEA-nın Fəlsəfə və Hüquq İnstitutunun və A.A.Bakıxanov adına Tarix İnstitutunun əməkdaşları və Qərb Universitetinin professor-müəllim heyəti iştirak edərək məruzə ilə çıxış etdilər.

Like all people of Azerbaijan these days, West University expresses its deep respect and reverence, love and affection, celebrating 91 years of H. Aliyev's various activities, which serve as the invaluable service to the people and states of the world.
The Conference entitled ‘Towards a New Stage of National Development’ dedicated to the 91st birthday of National Leader Heydar Aliyev, was held at the West University in collaboration with ANAS.
The conference was opened by Rector Associate Professor Zenfira Mammadova, who said that all the achievements of the people and state of Azerbaijan at the end of the 20th and early 21st century are related to the name of prominent public and political figure, genius H. Aliyev. That is why the great leader will live forever in the history of mankind. Some participants of the conference also spoke. The staff of the Institute of Philosophy & Law at ANAS and the Institute of History named after A. Bakikhanov and professors and teachers of the Western University presented a report.