•  Qərbi Kaspi Universitetində gənc tədqiqatçıların elmi-praktik konfransı keçiriləcək
Qərbi Kaspi Universitetində 2019-cu ilin aprel ayının 19-da gənc tədqiqatçıların elmi -praktik konfransı keçiriləcək.
Gənc tədqiqatçıların elmi fəaliyyətə cəlb olunmasında və əldə etdikləri elmi nəticələrin cəmiyyətə çatdırılmasında mühüm rol oynayacaq konfransda ayrı-ayrı təhsil ocaqlarının magistr, doktorant və dissertantları, elmi tədqiqat müəssisələrinin gənc tədqiqatçıları iştirak edəcək.
Konfransda aşağıdakı istiqamətlərdə mövzular müzakirə olunacaq:
1. Ölkənin sosial-iqtisadi inkişafında strateji yol xəritəsinin rolu
2. Humanitar, siyasi və psixoloji elmlərin müasir problemləri
Təqdim olunan tezislərin həcmi 2  səhifədən çox olmamalıdır.
Tezislərdə müəllifin adı, soyadı, atasının adı, təhsil aldığı müəssisənin adı, əlaqə telefonu qeyd olunmalıdır.
Məruzələrin tezisləri 01 aprel 2019-ci ilə qədər A4 (210x297 mm) formasında 1 ədəd çap olunmuş və elektron formada (diskdə)  10:00-dan 17:00-dək Universitetin  Magistratura və Doktorantura şöbəsinə təqdim olunmalı və ya magistr@wu.edu.az (doktorantura@wu.edu.az)   e-mail ünvanına göndərilməlidir. Tezislər soldan 30 mm və sağdan 10 mm, yuxarıdan və aşağıdan 20 mm, şrift 14 pt, Times New Roman, interval 1,5 normativinə uyğun olaraq təqdim olunmalıdır. Məruzələr Azərbaycan, rus, ingilis dilində ola bilər.
Mühüm aktuallıq, yenilik kəsb edən maraqlı mövzular elmi heyət tərəfindən qiymətləndiriləcək. Konfransın tezisləri kitab şəklində çap ediləcək.
Konfransda iştirak etmək üçün ərizə
TƏŞKİLATI KOMİTƏNİN ÜNVANI: Azərbaycan Respublikası, Bakı şəhəri İstiqlaliyyət küçəsi 31, Qərbi Kaspi Universiteti. Telefon: 492-61-63

• Conference of Young Researchers @ WCU
In April 19, 2019, Western Caspian University will host a scientific conference of young researchers, which will play an important role in attracting young researchers to scientific activities and bringing their scientific results to society. Young Masters and Ph.D. students, as well as researchers from various educational institutions will take part in the conference.
The conference will focus on the following topics:
1. The role of the strategic roadmap in the socio-economic development of the country
2. Modern problems of the humanities, political and psychological sciences.
Required norms:
Abstracts should not exceed 2 pages.
The thesis must contain the author's full name, name of the institution in which he/she studies, contact phone.
Abstracts of the reports should be submitted in A4 form (210x297 mm) on April 1, 2019 and presented in electronic form (from 10:00 to 17:00) at the Faculty of Master’s and Ph.D. Studies of the University or magistr@wu.edu.az or should be sent to e-mail (doktorantura@wu.edu.az). The thesis should be presented with 30 mm on the left and 10 mm on the right, 10 mm above and below 20 mm, font 14 point, Times New Roman, spacing 1.5.
Lectures can be in Azerbaijani, Russian and English. Important topics of relevance and innovation will be evaluated by teachers. Abstracts of the conference will be published as a book.
The conference will take place on April 19, 2019 at 11:00. Registration will take place from 10:00 to 10: 45. For more information, please contact the Master’s and Ph.D. Studies at the University. Contact number: 012 492-61-63 (ext. 17)