Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş Tələbə Elmi–Praktik Konfransı
Qərbi Kaspi Universitetində 30 aprel 2019-cu il tarixdə Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş XXIV Tələbə Elmi–Praktik Konfransı keçiriləcək.
Konfransda aşağıdakı istiqamətlər üzrə mövzular müzakirə olunacaq:
- Müstəqil Azərbaycanın hüquqi dövlət quruculuğunda Heydər Əliyevin rolu
- Heydər Əliyev və Azərbaycan tarixi
- Azərbaycan Respublikasının daxili siyasət kursu
- Müstəqil Azərbaycan Respublikasının xarici siyasət konsepsiyası
- Heydər Əliyev və müstəqil Azərbaycanın iqtisadi islahatları
- Elm, təhsil və mədəniyyətin inkişafında Heydər Əliyev faktoru
- Heydər Əliyev və Azərbaycan ədəbiyyatı
- Heydər Əliyev və milli-mənəvi dəyərlərimiz
- Heydər Əliyev və müstəqil Azərbaycan Respublikasının neft strategiyası
- Azərbaycan - multikulturalizm modeli kimi
Təqdim olunan tezislərin həcmi 2 səhifədən çox olmamalıdır.
Tezislərdə müəllifin adı, soyadı, atasının adı, təhsil aldığı müəssisənin adı, əlaqə telefonu qeyd olunmalıdır.
Məruzələrin tezisləri 15 aprel 2019-cu ilə qədər A4 çap vərəqində elektron formada student.conference@wu.edu.az e-mail ünvanına göndərilməlidir.
Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri tezislərini 1 ədəd çap formasını universitetin Tələbə Elmi Cəmiyyətinə təqdim etməli və elektron formasını isə student.conference@wu.edu.az e-mail ünvanına göndərməlidirlər. Tezislər soldan 30 mm və sağdan 10 mm, yuxarıdan və aşağıdan 20 mm, şrift 14 pt, Times New Roman, interval 1,5 normativinə uyğun olaraq təqdim olunmalıdır.Məruzələr Azərbaycan, rus, ingilis dilində ola bilər.
Mühüm aktuallıq, yenilik kəsb edən maraqlı mövzular elmi heyət tərəfindən qiymətləndiriləcək.Konfransın tezisləri kitab şəklində çap ediləcək.

Student Scientific-Practical conference dedicated to the 96th anniversary of National Leader Heydar Aliyev
The XXIV Student Scientific-Practical Conference dedicated to the 96th anniversary of National Leader Heydar Aliyev will be held on April 30, 2019 at the Western Caspian University.
The conference will discuss the following topics:
- The role of Heydar Aliyev in building the rule of law in independent Azerbaijan
- Heydar Aliyev and the history of Azerbaijan
- The course of domestic policy of the Republic of Azerbaijan
- The concept of foreign policy of the independent Azerbaijan Republic
- Heydar Aliyev and economic reforms of independent Azerbaijan
- Heydar Aliyev factor in the development of science, education and culture
- Heydar Aliyev and Azerbaijani literature
- Heydar Aliyev and our national-moral values
- Heydar Aliyev and the oil strategy of the independent Azerbaijan Republic
- Azerbaijan as a model of multiculturalism
Required standards:
The volume of submitted abstracts should not exceed 2 pages.
Abstracts should include the author's name, surname, father's name, name of the institution where he studied, contact phone number.
Abstracts of reports must be sent in electronic form on A4 paper to the e-mail address student.conference@wu.edu.az by April 15, 2019.
Students of the Western Caspian University must submit 1 thesis form to the Student Scientific Society of the University and send the electronic form to the e-mail address student.conference@wu.edu.az. Abstracts must be submitted in accordance with 30 mm from left and 10 mm from right, 20 mm from top and bottom, font 14 pt, Times New Roman, interval 1.5. Reports can be in Azerbaijani, Russian, English.
Interesting topics of great relevance and innovation will be evaluated by the scientific staff. Theses of the conference will be published in book form.