Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş Tələbə Elmi–Praktik Konfransı
Qərbi Kaspi Universitetində 30 aprel 2019-cu il tarixdə Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş XXIV Tələbə Elmi–Praktik Konfransı keçiriləcək.
Konfransda aşağıdakı istiqamətlər üzrə mövzular müzakirə olunacaq:
- Müstəqil Azərbaycanın hüquqi dövlət quruculuğunda Heydər Əliyevin rolu
- Heydər Əliyev və Azərbaycan tarixi
- Azərbaycan Respublikasının daxili siyasət kursu
- Müstəqil Azərbaycan Respublikasının xarici siyasət konsepsiyası
- Heydər Əliyev və müstəqil Azərbaycanın iqtisadi islahatları
- Elm, təhsil və mədəniyyətin inkişafında Heydər Əliyev faktoru
- Heydər Əliyev və Azərbaycan ədəbiyyatı
- Heydər Əliyev və milli-mənəvi dəyərlərimiz
- Heydər Əliyev və müstəqil Azərbaycan Respublikasının neft strategiyası
- Azərbaycan - multikulturalizm modeli kimi
Təqdim olunan tezislərin həcmi 2 səhifədən çox olmamalıdır.
Tezislərdə müəllifin adı, soyadı, atasının adı, təhsil aldığı müəssisənin adı, əlaqə telefonu qeyd olunmalıdır.
Məruzələrin tezisləri 15 aprel 2019-cu ilə qədər A4 çap vərəqində elektron formada student.conference@wu.edu.az e-mail ünvanına göndərilməlidir.
Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri tezislərini 1 ədəd çap formasını universitetin Tələbə Elmi Cəmiyyətinə təqdim etməli və elektron formasını isə student.conference@wu.edu.az e-mail ünvanına göndərməlidirlər. Tezislər soldan 30 mm və sağdan 10 mm, yuxarıdan və aşağıdan 20 mm, şrift 14 pt, Times New Roman, interval 1,5 normativinə uyğun olaraq təqdim olunmalıdır.Məruzələr Azərbaycan, rus, ingilis dilində ola bilər.
Mühüm aktuallıq, yenilik kəsb edən maraqlı mövzular elmi heyət tərəfindən qiymətləndiriləcək.Konfransın tezisləri kitab şəklində çap ediləcək.

Студенческая научно-практическая конференция, приуроченная к 96-ой годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алирза оглы Алиева
30 апреля 2019 года в Западно-Каспийском Университете состоится XXIV студенческая научно-практическая конференция, приуроченная к 96-ой годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева.
На конференции пройдут обсуждения по следующим темам:
1. Роль Гейдара Алиева в строительстве правового государства в независимом Азербайджане.
2. Гейдар Алиев и история Азербайджана.
3. Внутриполитический курс Азербайджанской Республики.
4. Внешнеполитическая концепция независимой Азербайджанской Республики.
5. Гейдар Алиев и экономические реформы в независимом Азербайджане.
6. Фактор Гейдара Алиева в развитии науки, образования и культуры.
7. Гейдар Алиев и литература Азербайджана.
8. Гейдар Алиев и национально-духовные ценности.
9. Гейдар Алиев и нефтяная стратегия независимой Азербайджанской Республики.
10. Азербайджан как модель мультикультурализма.
Требуемые нормативы:
Объем представляемых тезисов не должен превышать 2-х страниц.
В тезисах следует указать имя, отчество, фамилию, контактный номер автора, а также название учебного заведения, в котором он обучается.
Тезисы докладов необходимо направить до 15 апреля 2019 года в электронном формате (на листе А4) на адрес электронной почты student.conference@wcu.edu.az.
Студенты Западно-Каспийского Университета должны представить Студенческому научному обществу Университета распечатку тезисов в 1 экземпляре, а электронную форму – отправить на адрес электронной почты student.conference@wu.edu.az.
Тезисы должны быть написаны 14-pt шрифтом «Times New Roman» (слева - 30 мм, справа - 10 мм, сверху - 20 мм, снизу - 20 мм, с интервалом 1,5). Доклады могут быть на азербайджанском, русском и английском языках. Интересные и актуальные темы, имеющие научную новизну, будут оценены научным советом. Тезисы конференции будут изданы в виде книги.
За дополнительной информацией можете обратиться в Школу политических и общественных наук, а также в Издательский центр Университета (012-565-39-76).