• Tələbələrimiz “Azərbaycanda sosial sahibkarlığın cari vəziyyəti və perspektivləri” adlı sərgi-konfransda iştirak ediblər
Tələbələrimiz “Azərbaycanda sosial sahibkarlığın cari vəziyyəti və perspektivləri” adlı sərgi-konfransda iştirak ediblər
“Memarlıq, İnşaat və Dizayn” İctimai Birliyinin (MİDİB təşkilatının) icra etdiyi "Dövlət, Universitet və QHT əməkdaşlığı” çərçivəsində Sosial sahibkarlığın və müəssisələrin təşkilinin gənclər arasında təbliği üzrə təşəbbüslər adlı layihənin yekun tədbiri 26 noyabr 2022-ci il tarixində Bakıda “Azərbaycanda sosial sahibkarlığın cari vəziyyəti və perspektivləri” adlı sərgi-konfransformatında təşkil olunub.
Sözügedən tədbirdə Qərbi KaspiUniversitetinin (QKU) bir qrup fəal tələbəsi (Vasif Qasımzadə, Aqil Qurbanlı, Gyuli Mekhtievi, Sevinc Suleymanova, Ruslan Quliyev, Gülnur Məmmədova, Nuran Bayramov, Ramilə Bağırova, Vasif Rəhimov, Fidan Zamanlı, Elmira Abbasova, Arifə Heybətova, Elmira Abbasova, Ramilə Bağırova, Aysel Hüseynova, Nərmin Əzimova, Günel Hüseynova, Nergiz Memmedova, Fidan Əzimova, Aysu Ahmedli, Gülər Məmmədova, Nərmin Allahverdiyeva, Məhəmməd Kələşzadə, Kənan Cəfərov, Ellada Gadirova və Nərgiz İlyasova) və Dizayn fakültəsinin müəllimi Əsli Abbasova da iştirak ediblər.
Tədbirin birinci hissəsində oktyabr-noyabr aylarında layihə çərçivəsində “Sosial sahibkarlığın və müəssisələrin təşkili” adlı təlimi keçmiş 120 nəfər gəncin öz layihələrinin və məhsullarının sərgisi ilə başlayıb, sonra isə müxtəlif mövzularda məruzəçilərin çıxışları ilə davam edib.
Layihə çərçivəsində 3 ay ərzində 3 şəhərdə (Bakı ş., Xırdalan ş. və Sumqayıt ş.) 30 nəfərlik 4 qrupdan ibarət 120 nəfər gənc üçün bir günlük "Sosial sahibkarlığın və müəssisələrin təşkili” adlı praktiki təlim təşkil olunub.
Təlimlərin sonunda hər bir tələbə fərdi və ya qrup şəklində ev tapşırığı olaraq öz sosial biznes layihələrinin üzərində çalışıb və layihənin yekun tədbiri olan “Azərbaycanda sosial sahibkarlığın cari vəziyyəti və perspektivləri” adlı sərgi-konfransda təqdim ediblər.

Our students took part in the exhibition-conference "The current state and prospects of social entrepreneurship in Azerbaijan
On November 26th, 2022, the important project "Initiatives for the promotion of social entrepreneurship and organisation of enterprises among young people" was organised in Baku. It took place within the framework of "Cooperation of the state, universities and non-governmental organisations" in association with the "Architecture, Construction and Design" Public Union (ACDPU/MIDIB). The format was an exhibition-conference called "Current Situation and Perspectives of Social Entrepreneurship in Azerbaijan".
At the event, a group of students of the Western Caspian University, namely, (Vasif Gasimzade, Agil Gurbanli, Gyuli Mekhtievi, Sevinc Suleymanova, Ruslan Guliyev, Gulnur Mammadova, Nuran Bayramov, Ramila Bagirova, Vasif Rahimov, Fidan Zamanli, Elmira Abbasova, Arifa Heybatova, Elmira Abbasova) , Ramila Bagirova, Aysel Huseynova, Narmin Azimova, Gunel Huseynova, Nergiz Mammedova, Fidan Azimova, Aysu Ahmedli, Guler Mammadova, Narmin Allahverdiyeva, Muhammad Kaleshzade, Kanan Jafarov, Ellada Gadirova and Nargiz Ilyasova) were active participants. Asli Abbasova, a teacher of the Faculty of Design, also participated.
The first part of the event began with the exhibition of projects and products by 120 young people who underwent training "Organisation of social entrepreneurship and enterprises" within the project in the period October-November, and then continued with presentations by speakers on various topics.
Within the project, there was a one-day practical training programme under the name "Organisation of social entrepreneurship and enterprises" for 120 young people consisting of four groups of 30 people in three cities (Baku city, Khirdalan city and Sumgayit city) within three months.
At the end of the training, each student worked on their social business projects individually or as a group and presented them at the final project event called "Current Situation and Perspectives of Social Entrepreneurship in Azerbaijan" at the exhibition-conference.
The event continued with various speeches, and at the end certificates were presented to the participants.