• Tələbələrimiz “Azərbaycanda sosial sahibkarlığın cari vəziyyəti və perspektivləri” adlı sərgi-konfransda iştirak ediblər
Tələbələrimiz “Azərbaycanda sosial sahibkarlığın cari vəziyyəti və perspektivləri” adlı sərgi-konfransda iştirak ediblər
“Memarlıq, İnşaat və Dizayn” İctimai Birliyinin (MİDİB təşkilatının) icra etdiyi "Dövlət, Universitet və QHT əməkdaşlığı” çərçivəsində Sosial sahibkarlığın və müəssisələrin təşkilinin gənclər arasında təbliği üzrə təşəbbüslər adlı layihənin yekun tədbiri 26 noyabr 2022-ci il tarixində Bakıda “Azərbaycanda sosial sahibkarlığın cari vəziyyəti və perspektivləri” adlı sərgi-konfransformatında təşkil olunub.
Sözügedən tədbirdə Qərbi KaspiUniversitetinin (QKU) bir qrup fəal tələbəsi (Vasif Qasımzadə, Aqil Qurbanlı, Gyuli Mekhtievi, Sevinc Suleymanova, Ruslan Quliyev, Gülnur Məmmədova, Nuran Bayramov, Ramilə Bağırova, Vasif Rəhimov, Fidan Zamanlı, Elmira Abbasova, Arifə Heybətova, Elmira Abbasova, Ramilə Bağırova, Aysel Hüseynova, Nərmin Əzimova, Günel Hüseynova, Nergiz Memmedova, Fidan Əzimova, Aysu Ahmedli, Gülər Məmmədova, Nərmin Allahverdiyeva, Məhəmməd Kələşzadə, Kənan Cəfərov, Ellada Gadirova və Nərgiz İlyasova) və Dizayn fakültəsinin müəllimi Əsli Abbasova da iştirak ediblər.
Tədbirin birinci hissəsində oktyabr-noyabr aylarında layihə çərçivəsində “Sosial sahibkarlığın və müəssisələrin təşkili” adlı təlimi keçmiş 120 nəfər gəncin öz layihələrinin və məhsullarının sərgisi ilə başlayıb, sonra isə müxtəlif mövzularda məruzəçilərin çıxışları ilə davam edib.
Layihə çərçivəsində 3 ay ərzində 3 şəhərdə (Bakı ş., Xırdalan ş. və Sumqayıt ş.) 30 nəfərlik 4 qrupdan ibarət 120 nəfər gənc üçün bir günlük "Sosial sahibkarlığın və müəssisələrin təşkili” adlı praktiki təlim təşkil olunub.
Təlimlərin sonunda hər bir tələbə fərdi və ya qrup şəklində ev tapşırığı olaraq öz sosial biznes layihələrinin üzərində çalışıb və layihənin yekun tədbiri olan “Azərbaycanda sosial sahibkarlığın cari vəziyyəti və perspektivləri” adlı sərgi-konfransda təqdim ediblər.

• Наши студенты приняли участие в выставке-конференции «Современное состояние и перспективы социального предпринимательства в Азербайджане
Наши студенты приняли участие в выставке-конференции «Современное состояние и перспективы социального предпринимательства в Азербайджане
26 ноября 2022 г. Общественное объединение «Архитектура, строительство и дизайн» (организация MIDIB) провело заключительное мероприятие «Инициативы по популяризации социального предпринимательства и организации предпринимательства среди молодежи в рамках «Сотрудничества, государства, университета и общественных организаций», организованный в формате выставки-конференции под названием «Современное состояние и перспективы социального предпринимательства в Азербайджане».
В указанном мероприятии приняли участие группа активных студентов Западно- Каспийского университета (Васиф Гасымзаде, Агил Гурбанлы, Гюли Мехтиев, Севиндж Сулейманова, , Нуран Байрамов,Руслан Гулиев, Гюльнар Мамедова, Рамиля Багирова, Васиф Рагимов, Фидан Заманлы, Эльмира Аббасова, Арифа Хейбатова, Эльмира Аббасова, Айсель Гусейнова, Нармин Азимова, Гюнель Гусейнова, Наргиз Мамедова, Фидан Азимова, Айсу Ахмедли, Гюляр Мамедова, Нармин Аллахвердиева, Магомед Кяляшзаде, Кянан Джафаров, Эллада Гадирова и Наргиз Ильясова) и преподаватель факультета дизайн Асли Аббасова.
Первая часть мероприятия началась с выставки своих проектов и продуктов 120 молодых людей, прошедших тренинг «Организация социального предпринимательства и предприятий» в рамках проекта в октябре-ноябре, а затем продолжилась выступлениями докладчиков на различные темы.
В рамках проекта был организован однодневный практический тренинг под названием «Организация социального предпринимательства и предприятий» для 120 молодых людей в составе 4-х групп по 30 человек в 3-х городах ( г. Баку, г. Хырдалан и г. Сумгаит).
В конце обучения каждый студент работал над своими социальными бизнес-проектами индивидуально или в качестве группового домашнего задания и представлял их на финальном мероприятии проекта под названием «Современное состояние и перспективы социального предпринимательства в Азербайджане» на выставке-конференции.
Мероприятие продолжилось различными выступлениями , а в конце участникам тренинга были вручены сертификаты.