Tələbələrimiz “Baku ID” innovasiya festivalında layihələrini təqdim ediblər
27-28 iyun 2024-cü ildə "Bakı Kristal Zal”da SABAH.HUB İnnovasiya Mərkəzinin dəstəyi ilə yaradılmış Azərbaycanın və regionun əsas startap innovasiya tədbiri olan “Baku ID” innovasiya festivalı keçirilib.
“Baku ID” tədbirində 200-dən artıq yerli və xarici investorun, 100-dən çox xarici və yerli startapın, 5000 iştirakçı və 50-dən artıq tərəfdaş yer alıb.
Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələri də lahiyələri ilə investorlarla əlaqə qurmaq, öz ideyalarını təqdim etmək və potensial şəkildə investesiya əldə etmək üçün geniş imkanlardan istifadə ediblər. Psixologiya ixtisasının tələbələri Nəzrin Mustafazadə, Şərqiyyə Əliyeva, Samirə Əliyeva, Xəyalə Talıbova “VirtuMed Academy”, Politologiya ixtisası tələbəsi Sərqan Kərimov “Buddi” adlı Startup-larla çıxış edib, sertifikatlara layiq görülüblər.

Наши студенты представили свои проекты на фестивале инноваций «Baku ID»
27-28 июня 2024 года в «Baku Crystal Hall» прошел фестиваль инноваций «Baku ID» - главное стартап-инновационное мероприятие Азербайджана и региона, созданное при поддержке Инновационного центра SABAH.HUB.
В мероприятии «Baku ID» приняли участие более 200 местных и иностранных инвесторов, более 100 иностранных и местных стартапов, 5000 участников и более 50 партнеров.
Студенты Западно-Каспийского университета также использовали широкие возможности для связи с инвесторами со своими проектами, презентации своих идей и потенциального получения инвестиций. Студенты-психологи Назрин Мустафазаде, Шаргия Алиева, Самира Алиева, Хаяла Талибова «VirtuMed Academy», студент-политолог Сарган Керимов выступили со стартапами под названием «Buddy» и были награждены сертификатами.