Tələbəmiz BMT-nin simulyasiya panelini təşkil edib
BƏƏ-nin Dubai şəhərində BMT-nin "Best Diplomats" Simulyasiya Konfransı keçirilib. Universitetimizin Filologiya və Tərcümə Məktəbinin tələbəsi Nəsibə Mehdiyeva konfransda iştirak edib və organizasiya prezidenti olaraq
75-dən artıq olkədən 180-dən çox iştirakçının qatıldığı konfransın simulyasiya panelini təşkil edib. Konfransda Azərbaycandan da nümayəndələr iştirak edib.
Beynəlxalq konfrans Rusiya-Ukrayna müharibəsinə həsr olunub.
Qeyd edək ki, "Best Diplomats" United Nations Simulation Konfransı Gənc Liderlər və Dəyişiklik üçün platforma rolunu oynayır və iştirakçılar arasında fikir mübadiləsi aparmaq və ən çətin qlobal problemləri həlli yollarını axtarmaq məqsədi daşıyır.

The UN "Best Diplomats" Simulation Conference was held in Dubai, UAE. Nasiba Mehdiyeva, a student of the School of Philology and Translation of Western Caspian University, took part in the conference and, as a president of the organization, she organized a simulation panel of the conference, where more than 180 participants from more than 75 countries attended. The representatives from Azerbaijan participated in the conference as well.
The international conference was dedicated to the Russian-Ukrainian war.
It should be noted that the United Nations Simulation Conference "Best Diplomats" serves as a platform for Young Leaders and Change, and aims to exchange views between participants and seek solutions to the most difficult global problems.