Ulu Öndər Heydər Əliyevin doğumunun 98-ci ildönümünə həsr olunmuş multidissplinar elmi konfransı
Qərbi Kaspi Universitetində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümünə həsr edilmiş ali məktəb tələbə və magistrantlarının XXVI multidissplinar Respublika elmi-praktik konfransı keçirilib.
Konfransın plenar iclasını giriş sözü ilə açan Qərbi Kaspi Universiteti Qəyyumlar Şurasının sədri, professor Hüseyn Bağırov Azərbaycanda milli ziyalılığın, orta və ali təhsilin 30 ildən artıq bir dövrdəki bütün inkişafının ümummilli lider Heydər Əliyevin adı və yorulmaz fəaliyyəti ilə bağlı olduğunu, məhz ulu öndər Heydər Əliyevin Azərbaycana rəhbərlik etdiyi illərdə elm və təhsil məsələlərinin dövlətin və cəmiyyət həyatının ön mövqeyinə çəkildiyini qeyd edərək bu gün bütün sahələrədə olduğu kimi təhsil sektorunda da qlobal trendlər qarşısında yeni çağırışların yarandığını bildirdi.
Daha sonra millət vəkili Ceyhun Məmmədov, Qərbi Kaspi Universitetinin əməkdaşları Adıgözəl Məmmədov, Elnara Qazı-zadə, Zahid Vəliyev və Tural Vəlizadə ümummilli lider Heydər Əliyevin həyat və fəaliyyətindən bəhs edən maraqlı fakt və tarixi məqamları konfrans iştirakçılarının diqqətinə çatdırdılar.
Ümumilikdə konfransda 4 elmi bölmədə müxtəlif elm sahələrini əhatə edən 200-dən çox elmi məruzə dinlənildi, bölmələrin yekununda diskussiyalar təşkil olundu, suallar cavablandırıldı.

Conference Dedicated to the 98th Anniversary of National Leader Heydar Aliyev
The XXVI Multidisciplinary Republican scientific-practical conference of university students and masters dedicated to the 98th anniversary of National Leader Heydar Aliyev was held at Western Caspian University.
Opening the plenary session of the conference, Chairman of the Board of Trustees, Professor Huseyn Bagirov said that all the development of national intelligence, secondary and higher education in Azerbaijan for more than 30 years is connected with the name and tireless efforts of national leader Heydar Aliyev. Noting that science and education were at the forefront of state and public life during his presidency, Bagirov said that today, as in all areas, new challenges have emerged in the education sector in the face of global trends.
Member of Parliament Jeyhun Mammadov, WCU employees Adigozal Mammadov, Elnara Gazizade, Zahid Valiyev and Tural Velizadeh revealed interesting facts and historical moments about the life and activities of our leader Heydar Aliyev.
In general, more than 200 scientific reports covering various fields of science were heard in 4 scientific sections at the conference, discussions were organised at the end of the sections, and participants’ questions were answered.