Qərbi Kaspi Universitetində “Dağlar: Mədəniyyətlər, Landşaftlar və Biomüxtəliflik” adlı Beynəlxalq konfrans
10-12 may 2019-cu il tarixlərdə Qərbi Kaspi Universiteti növbəti tədbiri - “Dağlar: Mədəniyyətlər, Landşaftlar və Biomüxtəliflik” adlı Beynəlxalq konfrans təşkil edəcək.
Dünyadakı bütün dağlıq ərazilərə sərhədsiz qaynaqların istismarı (ağır mədənçilik və sıx əkinçilik səbəbindən) və hazırda da inkişaf edən turizm sektoru öz təsirini göstərir. Bu inkişaf bioloji müxtəlifliyə və dağların populyasiyalarına təzyiq göstərir. Konfransın başlıca prioriteti bu məsələləri müzakirə etmək və dünya səviyyəsində ən qabarıq problemləri həll etmək üçün yeni və yaradıcı həll yollarını tapmaq məqsədilə alimlər, ekoloqlar, bioloqlar, turizm mütəxəssisləri və digər bu problemin həlli ilə maraqlanan mütəxəssisləri bir araya gətirməkdir.

International Conference on Mountains
On 10th-12th May 2019, Western Caspian University will hold an international conference entitled ‘Mountains: Cultures, Landscapes & Biodiversity’.
Mountainous regions worldwide are affected by the impacts of unrestrained exploitation of resources (due to heavy mining and intensive farming) and an ever-expanding tourism industry that seems to know no bounds. These developments put pressure on the biodiversity and on the population that has traditionally occupied them. Against this background, the objective of the conference is bringing together academics, environmentalists, biologists, tourism experts and other interested professionals to discuss these issues and find new, creative solutions to the problems that are increasingly destabilising many of the world’s most impressive regions.