Qərbi Kaspi Universitetində “Dağlar: Mədəniyyətlər, Landşaftlar və Biomüxtəliflik” adlı Beynəlxalq konfrans
10-12 may 2019-cu il tarixlərdə Qərbi Kaspi Universiteti növbəti tədbiri - “Dağlar: Mədəniyyətlər, Landşaftlar və Biomüxtəliflik” adlı Beynəlxalq konfrans təşkil edəcək.
Dünyadakı bütün dağlıq ərazilərə sərhədsiz qaynaqların istismarı (ağır mədənçilik və sıx əkinçilik səbəbindən) və hazırda da inkişaf edən turizm sektoru öz təsirini göstərir. Bu inkişaf bioloji müxtəlifliyə və dağların populyasiyalarına təzyiq göstərir. Konfransın başlıca prioriteti bu məsələləri müzakirə etmək və dünya səviyyəsində ən qabarıq problemləri həll etmək üçün yeni və yaradıcı həll yollarını tapmaq məqsədilə alimlər, ekoloqlar, bioloqlar, turizm mütəxəssisləri və digər bu problemin həlli ilə maraqlanan mütəxəssisləri bir araya gətirməkdir.

Международная конференция в Западно-Каспийском Университете на тему: «Горы: культуры, ландшафты и биоразнообразие»
10-12 мая 2019 года в Западно-Каспийском Университете состоится очередное мероприятие – Международная конференция на тему: «Горы: культуры, ландшафты и биоразнообразие». Чрезмерная эксплуатация источников (из-за горных промыслов и интенсивного земледелия) и развивающийся сектор туризма оказывают отрицательное воздействие на все горные территории мира. Это развитие оказывает давление на биологическое разнообразие и горные популяции. Основным приоритетом конференции является совместное обсуждение этих вопросов учеными, экологами, биологами, специалистами по туризму, а также другими заинтересованными специалистами и поиск новых путей решения самых актуальных мировых проблем в данной сфере.