Ümumilli lider H.Əliyevin anadan olmasının 92-ci ildönümünə həsr olunmuş tələbə elmi-praktiki konfransı
5 may 2015-ci il tarixində Qərb Universitetində Ümumilli lider H.Əliyevin anadan olmasının 92-ci ildönümünə həsr olunmuş XX ənənəvi Tələbə elmi-praktiki konfransı keçirilmişdir. Konfransda Qərb Universitetinin tələbələri ilə yanaşı Azərbaycan Dillər Universitetinin, Azərbaycan Dövlət Pedoqoji Universitetinin, Bakı Slavyan Universitetinin və AMEA-nın Tarix İnustutunun tələbələri də iştirak etmişlər.Konfransın plenar iclasında iştirak edən Universitetin professor- müəllim heyəti tələbələrə çox dəyərli məsləhətlər vermiş, onları daima yenilik axtarışında olmağa, yeni-yeni nəaliyyətlər qazanmağa ruhlandırmışlar. Konfrans kiçik çay fasiləsindən sonra bölmələrdə öz işini davam etdirmişdir.

Conference dedicated to the 92nd anniversary of national
On May 5th, 2015, the 20th traditional Student Scientific-Practical Conference on the 92nd Anniversary of the National Leader H. Aliyev was held at the Western University. Students from the University of Western Languages, Azerbaijan State Pedagogical University, Baku Slavic University and History Institute of ANAS also participated in the conference.
WU teaching staff participating in the plenary session gave valuable advice to students to always be in search of innovation and encouraged them to target greater achievements. The conference continued its work in the sections after a small tea break.