Qərbi Kaspi Universiteti 2023/2024-cu tədris ili üçün ikinci ali təhsil üzrə qəbul elan edir
Qərbi Kaspi Universiteti Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2010-cu il 6 sentyabr tarixli 163 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Əlavə təhsilin məzmunu, təşkili və əlavə təhsilin hər hansı istiqaməti üzrə təhsil almış şəxslərə müvafiq sənədin verilməsi qaydası”na müvafiq olaraq 2023/2024-cü tədris ili üçün aşağıda göstərilən ixtisaslara təkrar ali təhsil üzrə qəbul elan edir:
1. İqtisadiyyat *
2. Maliyyə *
3. Mühasibat *
4. Turizm işinin təşkili *,
5. Marketinq*
6. Biznesin idarə edilməsi*
7. İnformasiya texnologiyaları
8. Kompüter mühəndisliyi *
9. Ekologiya
10. Cihaz mühəndisliyi
11. Biologiya
12. Meşəçilik *
13. Politologiya
14. Beynəlxalq münasibətlər
15. Dövlət və bələdiyyə idarəetməsi
16. Psixologiya *
17. Fəlsəfə
18. Tarix *
19. Sosial iş
20. Dizayn
21. Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)
22. Tərcümə
23. Turizm bələdçiliyi
24. Kompyuter elmləri*
25. Su bioehtiyatları və akvakultura
26. İnformasiya təhlükəsizliyi*
27. Filologiya (İngilis dili və ədəbiyyatı)
(Qarşısında * işarələri qoyulmuş ixtisaslarda həm də qiyabi təhsil forması mövcuddur)
Təkrar ali təhsil ödənişli formada müəssisə, təşkilat, idarə və ayrı-ayrı vətəndaşlarla Qərbi Kaspi Universiteti arasında bağlanmış fərdi müqavilələr əsasında həyata keçirilir. Təkrar ali təhsil müvafiq ixtisas üzrə bakalavriat səviyyəsi üçün mövcud olan baza təhsil proqramlarının əsasında aparılır.
• ərizə
• ali təhsil haqqında sənədin (diplomun və ona əlavənin) notariat qaydada təsdiq edilmiş surəti;
• əmək kitabçasının surəti (işlədiyi halda);
• 3 x 4 sm ölçüdə 6 ədəd fotoşəkil;
• şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
• Oğlanlar üçün hərbi bilet və ya SHXÇDX-də hərbi qeydiyyat haqqında vəsiqənin surəti
• Sağlamlıq haqqında arayış
Qeyd:Xarici ölkələrin ali təhsil müəssisələrinin məzunları aldıqları ixtisasların Azərbaycan Respublikası ərazisində tanınması və ekvivalentliyi barədə Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən verilmiş şəhadətnamə təqdim etməlidirlər.
Təkrar ali təhsil almaq üçün universitetə sənəd vermiş şəxslərlə müsahibə aparılır. Müsahibədən uğurla keçənlər müqavilə yolu ilə təkrar ali təhsil almaq üçün müvafiq ixtisaslar üzrə tələbələr sırasına qəbul edilirlər. Müraciət etmək istəyənlər https://www.portal.edu.az/ vasitəsilə sənədlərini elektron formada təqdim etməlidirlər.
Sənəd qəbulu prosesi 31 avqust 2023-cü il saat 18:00-da bitəcək.
Təhsil əyani və qiyabi formalarda həyata keçirilir.
Təhsil Azərbaycan və Rus dillərində aparılır. Təhsil müddəti əvvəlki baza təhsil proqramı ilə yeni ixtisasın baza təhsil proqramı arasındakı fərq nəzərə alınmaqla müəyyən edilir. Təhsilini müvəffəqiyyətlə başa vuranlara dövlət nümunəli Bakalavr Diplomu veriləcək.

Pursue Your Higher Education Goals at Western Caspian University in 2023/2024
Western Caspian University is pleased to announce admissions for the 2023/2024 academic year in accordance with the "Procedure for Providing the Relevant Document to Persons who have Received Additional Education in Terms of the Content, Organisation, and Direction of Additional Education" approved by the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan (Decision No. 163, dated September 6, 2010).
We invite applications for the following specialties:
Economics *
Finance *
Accounting *
Tourism Business Management *
Marketing *
Business Administration *
Information Technology
Computer Engineering *
Ecology
Device Engineering
Biology
Forestry *
Political Science
International Relations
Public and Municipal Administration
Psychology *
Philosophy
History *
Social Work
Design
Philology (Azerbaijani Language and Literature)
Translation
Tourism and Hotel Management
Computer Sciences *
Aquatic Bioresources and Aquaculture
Information Security *
Philology (English Language and Literature)
(Specialties marked with * also have evening education programmes)
General Information:
Additional higher education is provided in the form of paid education, based on individual contracts between individuals and Western Caspian University, as well as institutions, organisations, and administrations.
Additional higher education is conducted on the basis of existing undergraduate programmes relevant to the chosen specialty.
Applicants must provide the following documents:
Application
A notarized copy of the document on higher education (diploma and its supplement)
A copy of the employment record book (if available)
6 photos (3x4 cm)
A copy of the ID card
Military service certificate for males or a certificate of military registration at the State Service for Mobilization and Conscription (SHXÇDX) (if applicable)
Health certificate
Graduates of foreign higher education institutions should provide a certificate from the Ministry of Education and Science of the Republic of Azerbaijan confirming the recognition and equivalence of their specialisation obtained on the territory of the Republic of Azerbaijan.
Candidates seeking additional higher education are interviewed at the university. Those who successfully pass the interview are admitted to the appropriate specialties for additional higher education through a contract.
Applicants should submit their documents electronically through https://www.portal.edu.az/.
Application Deadline: August 31, 2023, at 18:00.
Education: Additional education is conducted in Azerbaijani and Russian languages. The duration of education is determined based on the difference between the previous basic education programme and the new specialisation's basic education programme. Graduates who successfully complete their studies will receive a state sample Bachelor's Diploma.