Qərbi Kaspi Universiteti 2023/2024-cu tədris ili üçün ikinci ali təhsil üzrə qəbul elan edir
Qərbi Kaspi Universiteti Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2010-cu il 6 sentyabr tarixli 163 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Əlavə təhsilin məzmunu, təşkili və əlavə təhsilin hər hansı istiqaməti üzrə təhsil almış şəxslərə müvafiq sənədin verilməsi qaydası”na müvafiq olaraq 2023/2024-cü tədris ili üçün aşağıda göstərilən ixtisaslara təkrar ali təhsil üzrə qəbul elan edir:
1. İqtisadiyyat *
2. Maliyyə *
3. Mühasibat *
4. Turizm işinin təşkili *,
5. Marketinq*
6. Biznesin idarə edilməsi*
7. İnformasiya texnologiyaları
8. Kompüter mühəndisliyi *
9. Ekologiya
10. Cihaz mühəndisliyi
11. Biologiya
12. Meşəçilik *
13. Politologiya
14. Beynəlxalq münasibətlər
15. Dövlət və bələdiyyə idarəetməsi
16. Psixologiya *
17. Fəlsəfə
18. Tarix *
19. Sosial iş
20. Dizayn
21. Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)
22. Tərcümə
23. Turizm bələdçiliyi
24. Kompyuter elmləri*
25. Su bioehtiyatları və akvakultura
26. İnformasiya təhlükəsizliyi*
27. Filologiya (İngilis dili və ədəbiyyatı)
(Qarşısında * işarələri qoyulmuş ixtisaslarda həm də qiyabi təhsil forması mövcuddur)
Təkrar ali təhsil ödənişli formada müəssisə, təşkilat, idarə və ayrı-ayrı vətəndaşlarla Qərbi Kaspi Universiteti arasında bağlanmış fərdi müqavilələr əsasında həyata keçirilir. Təkrar ali təhsil müvafiq ixtisas üzrə bakalavriat səviyyəsi üçün mövcud olan baza təhsil proqramlarının əsasında aparılır.
• ərizə
• ali təhsil haqqında sənədin (diplomun və ona əlavənin) notariat qaydada təsdiq edilmiş surəti;
• əmək kitabçasının surəti (işlədiyi halda);
• 3 x 4 sm ölçüdə 6 ədəd fotoşəkil;
• şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
• Oğlanlar üçün hərbi bilet və ya SHXÇDX-də hərbi qeydiyyat haqqında vəsiqənin surəti
• Sağlamlıq haqqında arayış
Qeyd:Xarici ölkələrin ali təhsil müəssisələrinin məzunları aldıqları ixtisasların Azərbaycan Respublikası ərazisində tanınması və ekvivalentliyi barədə Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən verilmiş şəhadətnamə təqdim etməlidirlər.
Təkrar ali təhsil almaq üçün universitetə sənəd vermiş şəxslərlə müsahibə aparılır. Müsahibədən uğurla keçənlər müqavilə yolu ilə təkrar ali təhsil almaq üçün müvafiq ixtisaslar üzrə tələbələr sırasına qəbul edilirlər. Müraciət etmək istəyənlər https://www.portal.edu.az/ vasitəsilə sənədlərini elektron formada təqdim etməlidirlər.
Sənəd qəbulu prosesi 31 avqust 2023-cü il saat 18:00-da bitəcək.
Təhsil əyani və qiyabi formalarda həyata keçirilir.
Təhsil Azərbaycan və Rus dillərində aparılır. Təhsil müddəti əvvəlki baza təhsil proqramı ilə yeni ixtisasın baza təhsil proqramı arasındakı fərq nəzərə alınmaqla müəyyən edilir. Təhsilini müvəffəqiyyətlə başa vuranlara dövlət nümunəli Bakalavr Diplomu veriləcək.

Западно-Каспийский Университет объявляет набор на повторное (второе) высшее образование
Западно-Каспийский университет на 2022/2023 учебный год в соответствии с «Содержанием, организацией дополнительного образования и порядком выдачи соответствующего документа лицам, прошедшим обучение по любому направлению дополнительного образования», утвержденным постановлением Кабинета Министров Азербайджанская Республика № 163 от 6 сентября 2010 года объявляет прием на следующие курсы высшего образования на следующий год:
1. Экономика *
2. Финансы *
3. Бухгалтерский учет *
4. Менеджмент
5. Организация туристического дела*
6. Маркетинг
7. Управление бизнесом
8. Информационные технологии
9. Компьютерная инженерия *
10. Экология
11. Аппаратная инженерия
12. Биология
13. Лесоводство *
14. Политология *
15. Международные отношения
16. Государственное и муниципальное управление
17. Психология *
18. Философия
19. История *
20. Социальное дело
21. Дизайн
22. Филология
23. Перевод
(Есть также заочная форма обучения по специальностям, отмеченным * перед ними)
Повторное высшее образование осуществляется в платной форме на основании индивидуальных договоров, заключаемых между предприятием, организацией, администрацией и отдельными гражданами и Западно-Каспийским университетом. Повторное высшее образование осуществляется на основе программ основного образования, доступных для уровня бакалавра по соответствующей специальности.
Необходимые документы:
• заявление
• нотариально заверенная копия документа о высшем образовании (диплом и приложение к нему);
• копия трудовой книжки (при наличии);
• 6 фотографий размером 3 х 4 см;
• копия удостоверения личности;
• Для юношей – копия военного билета или справки о воинском учете в СНБ.
• Справка о здоровье
Примечание: Выпускники высших учебных заведений иностранных государств должны представить справку Министерства образования о признании и эквивалентности квалификации, полученной ими на территории Азербайджанской Республики.
Для получения дальнейшего высшего образования проводится собеседование с поступившими в вуз. Успешно прошедшие собеседование зачисляются в ряды студентов соответствующих специальностей для получения высшего образования по контракту.
Обучение осуществляется в очной и заочной формах.
Обучение ведется на азербайджанском и русском языках. Срок обучения определяется с учетом разницы между предыдущей основной образовательной программой и основной образовательной программой новой специальности. Успешно завершившим обучение будет вручен диплом бакалавра государственного образца.