"Sağlam qidalanma və qida təhlükəsizliyi" mövzusunda vebseminar olacaq
Qərbi Kaspi Universiteti Azərbaycan-Türkiyə Qida Təhlükəsizliyi İctimai Birliyi və Gənclərin Töhfəsi İctimai Birliyi ilə birgə “SAĞLAM QİDALANMA VƏ QİDA TƏHLÜKƏZLİYİ” mövzusunda elmi vebseminar təşkil edəcək.
2022-ci il 27 iyul saat 14:00-da Qərbi Kaspi Universitetidə Microsoft Teams platformasında keçiriləcək vebseminarın moderatoru Qərbi Kaspi Universitetinin “Təbiət elmləri” kafedrasının müəllimi b.ü.f.d. Ayaz Məmmədov olacaq. Vebseminarda Azərbaycan Türkiyə Qida Təhlükəsizliyi İctimai Birliyinin sədri, sağlam qidalanma üzrə mütəxəssis Məhsəti Hüseynova, Gənclərin Töhfəsi İctimai Birliyinin sədri, sağlam qida təbliğatçısı Asim Vəliyev və qida texnoloqu Ağa Salamov məruzə ilə iştirak edəcəklər. Müzakirələrdə Qərbi Kaspi Universitetinin “Təbiət elmləri” və “Ekologiya” kafedralarının əməkdaşları, doktorantlar, magistrlar, tələbələr iştirak edəcək.

There will be a webinar on "Healthy eating and food safety"
The Western Caspian University will organize a scientific webinar on "Healthy nutrition and Food safety" together with the Azerbaijan-Turkey Food Safety Public Union and the Youth Contribution Public Union.
The moderator of the webinar to be held on July 27, 2022, at 14:00 at the Western Caspian University on the platform of Microsoft Teams, will be a lecturer at the Department of "Natural Sciences" of the Western Caspian University, Ph.D. Biol. Ayaz Mammadov. The webinar will be attended by Mahsati Huseynova, Chairman of the Azerbaijan-Turkey Food Safety Public Union, a specialist in healthy nutrition, Asim Valiyev, Chairman of the Youth Contribution Public Union, a healthy food promoter, and Aga Salamov, a food technologist. Employees of the departments of "Natural Sciences" and "Ecology", doctoral students, masters and students of the Western Caspian University will take part in the discussions.