Beynəlxalq Multidissiplinar Elmi Konfrans
05 may 2026-cı il tarixində Qərbi Kaspi Universitetində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 103-cü ildönümünə həsr olunmuş tədqiqatçıların “Qlobal Çağırışlar, Perspektivlər: Rəqəmsallaşma Dövründə Ekoloji və Dayanıqlı Urban Sistemlər” mövzusunda beynəlxalq multidissiplinar elmi-praktik konfransı keçiriləcəkdir. Konfransın məqsədi elmin müxtəlif sahələrində fəaliyyət göstərən yerli və xarici tədqiqatçılara öz elmi nəticələrini təqdim etmək, akademik müzakirələrdə iştirak etmək və tədqiqat bacarıqlarını elmi ictimaiyyətə inteqrasiya etmək üçün platforma yaratmaqdır.
Elmi istiqamətlər:
· İKT və mühəndislik
· Humanitar elmlər
· İqtisadiyyat
· Sosial elmlər
· Təbiət elmləri
· Yer elmləri
· Sənətşünaslıq
Müəlliflər üçün təlimatlar
Konfransın işçi dilləri: Azərbaycan, rus, ingilis
Tezisin tərtibi qaydaları:
· Həcm 3 səhifəyə qədər, format A4, şrift Times New Roman, ölçü 12, hər tərəfdən 2,0 sm, 1,5 interval, abzas 1,25 olmalıdır.
· Açar sözlər ədəbiyyat siyahısından əvvəl göstərilməlidir.
· Əgər material rus və ya ingilis dilində təqdim edilirsə tezisin sonunda Azərbaycan dilində xülasə əlavə olunmalıdır.
Tezisin strukturu
· Tezisin adı böyük hərflərlə, qalın şriftlə (ölçü 14)
· Müəllifin soyadı, adı, atasının adı qalın şriftlə (ölçü 12)
· Təşkilat və şəhərin adı adi şriftlə (ölçü 11)
· Tezisin mətnində qaynaqlara istinad, kvadrat mötərizədə nömrə ilə (istinadın ədəbiyyat siyahısındakı nömrəsinə müvafiq olaraq) verilir (məs.: [1], [2]).
· İstifadə olunan ədəbiyyatın siyahısı tezisin sonunda, əlifba sırası ilə və nömrələnməklə verilir (ölçü 12).

International Multidisciplinary Scientific Conference
On May 5, 2026, Western Caspian University will host an International Multidisciplinary Scientific and Practical Conference of researchers entitled “Global Challenges and Perspectives: Ecological and Sustainable Urban Systems in the Era of Digitalization,” dedicated to the 103rd anniversary of the birth of the National Leader Heydar Aliyev.
The purpose of the conference is to provide a platform for local and international researchers working across various scientific fields to present their research findings, participate in academic discussions, and integrate their research competencies into the broader scientific community.
Scientific Fields
- Information and Communication Technologies and Engineering
- Humanities
- Economics
- Social Sciences
- Natural Sciences
- Earth Sciences
- Art Studies
Guidelines for Authors
Working languages of the conference: Azerbaijani, Russian, English
Thesis Formatting Requirements
- The length of the thesis must not exceed 3 pages; A4 format; Times New Roman font, size 12; margins of 2.0 cm on all sides; line spacing 1.5; paragraph indentation 1.25 cm.
- Keywords must be indicated before the reference list.
- If the material is submitted in Russian or English, an abstract in Azerbaijani must be included at the end of the thesis.
Thesis Structure
- Title of the thesis in uppercase letters, bold font (size 14)
- Author’s surname, first name, and patronymic in bold font (size 12)
- Name of the institution and city in regular font (size 11)
- References in the thesis text must be indicated in square brackets with numbering corresponding to the reference list (e.g., [1], [2]).
- The list of references must be provided at the end of the thesis in alphabetical order and numbered (font size 12).