Qərbi Kaspi Universitetinin gənc alimi beynəlxalq konfransda çıxış edib
3-6 mart tarixlərində Bakıda Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurası tərəfindən “Fundamental və tətbiqi elmlərin müasir problemlərinin həllində multidissiplinar yanaşmalar” mövzusunda II Beynəlxalq elmi konfrans keçirilib.
Beynəlxalq konfransda 15 ölkədən (Kanada, İspaniya, Türkiyə, Almaniya, Misir, Gürcüstan, Macarıstan, Filippin, Rusiya, Belarus, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Moldova, Özbəkistan) 300-dən çox gənc alim iştirak edib.
Konfransın “Bugünkü sosial və humanitar problemlər” adlı bölməsində Qərbi Kaspi Universitetinin “Siyasi və ictimai elmlər” fakültəsinin müəllimi Tural Vəlizadə öz elmi məruzəsi ilə diqqət çəkib. Onun “The March Genocide of 1918 in Baku” (“Bakıda 1918-ci il Mart soyqırımı”) adlı elmi məruzəsi konfrans iştirakçıları tərəfindən maraqla qarşılanıb. T.Vəlizadə daha sonra bölmə rəhbərlərinin və iştirakçıların müxtəlif suallarını cavablandırıb. Gənc alim konfransın Elmi-təşkilat Komitəsi tərəfindən sertifikatla təltif olunub.

Молодой ученый Западно-Каспийского Университета выступил на международной конференции
3-6 марта Совет молодых ученых и специалистов Национальной Академии Наук Азербайджана (НАНА) провел в Баку II Международную научную конференцию на тему «Мультидисциплинарные подходы к решению современных проблем фундаментальных и прикладных наук»
В конференции приняли участие более 300 молодых ученых их 15 стран (Канада, Испания, Турция, Германия, Египет, Грузия, Венгрия, Филиппины, Россия, Беларусь, Казахстан, Кыргызстан, Молдова, Узбекистан).
В секции «Социальные и гуманитарные проблемы современности» выступление преподавателя факультета «Политических и общественных наук» Западно-Каспийского Университета Турала Велизаде привлекло внимание участников конференции. Его научный доклад на тему “The March Genocide of 1918 in Baku” («Мартовская резня в Баку 1918 года») был выслушал с большим интересом.
Затем Т. Велизаде ответил на различные вопросы руководителей секций и участников. Молодому ученому был вручен сертификат со стороны научно-организационного комитета конференции.
Мероприятие, проводимое при финансовой поддержке Научного фонда Государственной Нефтяной Компании Азербайджанской Республики, было приурочено к 75-летию НАНА.