Qərbi Kaspi Universiteti İKİNCİ (təkrar) ALİ TƏHSİL üzrə qəbul elan edir
Qərbi Kaspi Universiteti Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2010-cu il 6 sentyabr tarixli 163 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Əlavə təhsilin məzmunu, təşkili və əlavə təhsilin hər hansı istiqaməti üzrə təhsil almış şəxslərə müvafiq sənədin verilməsi qaydası”na müvafiq olaraq 2021/2022-ci tədris ili üçün aşağıda göstərilən ixtisaslara ikinci (təkrar) ali təhsil üzrə qəbul elan edir:
▪️İqtisadiyyat *
▪️Maliyyə *
▪️Mühasibat *
▪️Menecment
▪️Turizm işinin təşkili *
▪️ Marketinq
▪️Biznesin idarə edilməsi
▪️Beynəlxalq ticarət və logistika
▪️İnformasiya texnologiyaları
▪️Kompyuter mühəndisliyi *
▪️Ekologiya
▪️Biologiya
▪️Meşəçilik *
▪️Politologiya *
▪️Beynəlxalq münasibətlər
▪️Dövlət və Bələdiyyə idarəetməsi
▪️Psixologiya *
▪️Fəlsəfə
▪️Tarix *
▪️Sosial iş
▪️Dizayn
▪️Filologiya
▪️Tərcümə
(Qarşısında * işarələri qoyulmuş ixtisaslarda həm də qiyabi təhsil forması mövcuddur)
Təkrar ali təhsil ödənişli formada müəssisə, təşkilat, idarə və ayrı-ayrı vətəndaşlarla Qərbi Kaspi Universiteti arasında bağlanmış fərdi müqavilələr əsasında həyata keçirilir. Təkrar ali təhsil müvafiq ixtisas üzrə bakalavriat (və ona bərabər tutulan) səviyyəsi üçün mövcud olan baza təhsil proqramlarındakı ümumi və ixtisas fənləri bölümlərini əhatə etməklə, tələbənin əvvəl aldığı baza təhsil proqramı ilə yeni ixtisasın baza təhsil proqramı arasındakı fərq nəzərə alınmaqla xüsusi hazırlanmış təhsil proqramları əsasında aparılır.
Təkrar ali təhsil almaq istəyənlər aşağıdakı sənədləri təqdim etməlidirlər:
- rektorun adına ərizə;
- ali təhsil haqqında sənədin (diplomun və ona əlavənin) notariat qaydada təsdiq edilmiş surəti;
- əmək kitabçasının surəti (işlədiyi halda);
- 3 x 4 sm ölçüdə 6 ədəd fotoşəkil;
- şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
- Oğlanlar üçün hərbi bilet və ya SHXÇDX-də hərbi qeydiyyat haqqında vəsiqənin surəti
- Sağlamlıq haqqında arayış
Xarici ölkələrin ali təhsil müəssisələrinin məzunları aldıqları ixtisasların Azərbaycan Respublikası ərazisində tanınması və ekvivalentliyi barədə Təhsil Nazirliyi tərəfindən verilmiş şəhadətnamə təqdim etməlidirlər.
II ali təhsil almaq üçün universitetə sənəd vermiş şəxslərlə müsahibə aparılır. Müsahibədən uğurla keçənlər müqavilə yolu ilə II ali təhsil almaq üçün müvafiq ixtisaslar üzrə tələbələr sırasına qəbul edilirlər.
Təhsil əyani, qiyabi və distant təhsil formalarında həyata keçirilir.
Təhsil Azərbaycan və rus dillərində aparılır. Təhsil müddəti əvvəlki baza təhsil proqramı ilə yeni ixtisasın baza təhsil proqramı arasındakı fərq nəzərə alınmaqla müəyyən edilir. Təhsilini müvəffəqiyyətlə başa vuranlara dövlət nümunəli Bakalavr Diplomu veriləcək.

• Западно-Каспийский Университет объявляет прием на второе (повторное) высшее образование
Западно-Каспийский Университет объявляет прием на второе (повторное) высшее образование на 2021/2022 учебный год по специальностям, указанным ниже, в соответствии с «Содержанием и организацией дополнительного образования и порядком выдачи соответствующего документа лицам, обучающимся по любому направлению дополнительного образования», утвержденным постановлением Кабинета Министров Азербайджанской Республики от 6 сентября 2010 года № 163:
▪️ Экономика *
▪️ Финансы *
▪️ Бухгалтерский учет *
▪️ Менеджмент
▪️ Организация туристического дела *
▪️ Маркетинг
▪️ Управление бизнесом
▪️ Международная торговля и логистика
▪️ Информационные технологии
▪️ Компьютерная инженерия *
▪️ Экология
▪️ Биология
▪️ Лесное хозяйство *
▪️ Политология *
▪️ Международные отношения
▪️ Государственное и муниципальное управление
▪️ Психология *
▪️ Философия
▪️ История *
▪️ Социальная работа
▪️ Дизайн
▪️ Филология
▪️ Перевод
(Есть также заочная форма обучения по специальностям с отметками * )
Повторное высшее образование осуществляется на платной основе на основании индивидуальных договоров, заключенных между предприятием, организацией, администрацией или отдельными гражданами с Западно-Каспийским Университетом. Повторное высшее образование осуществляется на основе специально разработанных образовательных программ с учетом разницы между базовой образовательной программой, которую студент получил ранее, и базовой образовательной программой новой специальности, с включением разделов общих и специальных дисциплин в существующие базовые образовательные программы для уровня бакалавриата (и приравненных к нему) по соответствующей специальности.
Желающие получить повторное высшее образование должны предоставить следующие документы:
- заявление на имя ректора;
- нотариально заверенная копия документа о высшем образовании (диплом и приложение к нему) ;
- копия трудовой книжки (если он работает);
- 3 фотографии размером 4 х 6 см;
- копия удостоверения личности;
-Военный билет или копия свидетельства о воинском учете (для мужчин)
- Справка о состоянии здоровья
Выпускники зарубежных высших учебных заведений должны представить свидетельство, выданное Министерством образования, о признании и эквивалентности полученной специальности на территории Азербайджанской Республики.
Для получения второго высшего образования с лицами, подавшими документы, проводится собеседование. Успешно прошедшие собеседование лица зачисляются в число студентов соответствующих специальностей для получения второго высшего образования по контракту.
Обучение осуществляется в очной, заочной и дистанционной формах обучения.
Обучение ведется на азербайджанском и русском языках. Продолжительность обучения определяется с учетом разницы между предыдущей базовой образовательной программой и базовой образовательной программой новой специальности. Успешно завершившим обучение будет выдан диплом бакалавра государственного образца.