Qərbi Kaspi Universiteti İKİNCİ (təkrar) ALİ TƏHSİL üzrə qəbul elan edir
Qərbi Kaspi Universiteti Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2010-cu il 6 sentyabr tarixli 163 nömrəli qərarı ilə təsdiq edilmiş “Əlavə təhsilin məzmunu, təşkili və əlavə təhsilin hər hansı istiqaməti üzrə təhsil almış şəxslərə müvafiq sənədin verilməsi qaydası”na müvafiq olaraq 2021/2022-ci tədris ili üçün aşağıda göstərilən ixtisaslara ikinci (təkrar) ali təhsil üzrə qəbul elan edir:
▪️İqtisadiyyat *
▪️Maliyyə *
▪️Mühasibat *
▪️Menecment
▪️Turizm işinin təşkili *
▪️ Marketinq
▪️Biznesin idarə edilməsi
▪️Beynəlxalq ticarət və logistika
▪️İnformasiya texnologiyaları
▪️Kompyuter mühəndisliyi *
▪️Ekologiya
▪️Biologiya
▪️Meşəçilik *
▪️Politologiya *
▪️Beynəlxalq münasibətlər
▪️Dövlət və Bələdiyyə idarəetməsi
▪️Psixologiya *
▪️Fəlsəfə
▪️Tarix *
▪️Sosial iş
▪️Dizayn
▪️Filologiya
▪️Tərcümə
(Qarşısında * işarələri qoyulmuş ixtisaslarda həm də qiyabi təhsil forması mövcuddur)
Təkrar ali təhsil ödənişli formada müəssisə, təşkilat, idarə və ayrı-ayrı vətəndaşlarla Qərbi Kaspi Universiteti arasında bağlanmış fərdi müqavilələr əsasında həyata keçirilir. Təkrar ali təhsil müvafiq ixtisas üzrə bakalavriat (və ona bərabər tutulan) səviyyəsi üçün mövcud olan baza təhsil proqramlarındakı ümumi və ixtisas fənləri bölümlərini əhatə etməklə, tələbənin əvvəl aldığı baza təhsil proqramı ilə yeni ixtisasın baza təhsil proqramı arasındakı fərq nəzərə alınmaqla xüsusi hazırlanmış təhsil proqramları əsasında aparılır.
Təkrar ali təhsil almaq istəyənlər aşağıdakı sənədləri təqdim etməlidirlər:
- rektorun adına ərizə;
- ali təhsil haqqında sənədin (diplomun və ona əlavənin) notariat qaydada təsdiq edilmiş surəti;
- əmək kitabçasının surəti (işlədiyi halda);
- 3 x 4 sm ölçüdə 6 ədəd fotoşəkil;
- şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
- Oğlanlar üçün hərbi bilet və ya SHXÇDX-də hərbi qeydiyyat haqqında vəsiqənin surəti
- Sağlamlıq haqqında arayış
Xarici ölkələrin ali təhsil müəssisələrinin məzunları aldıqları ixtisasların Azərbaycan Respublikası ərazisində tanınması və ekvivalentliyi barədə Təhsil Nazirliyi tərəfindən verilmiş şəhadətnamə təqdim etməlidirlər.
II ali təhsil almaq üçün universitetə sənəd vermiş şəxslərlə müsahibə aparılır. Müsahibədən uğurla keçənlər müqavilə yolu ilə II ali təhsil almaq üçün müvafiq ixtisaslar üzrə tələbələr sırasına qəbul edilirlər.
Təhsil əyani, qiyabi və distant təhsil formalarında həyata keçirilir.
Təhsil Azərbaycan və rus dillərində aparılır. Təhsil müddəti əvvəlki baza təhsil proqramı ilə yeni ixtisasın baza təhsil proqramı arasındakı fərq nəzərə alınmaqla müəyyən edilir. Təhsilini müvəffəqiyyətlə başa vuranlara dövlət nümunəli Bakalavr Diplomu veriləcək.

In accordance with the ‘Procedure for the content, organisation and issuance of relevant documents to persons trained in any area of additional education’ approved by the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated September 6th, 2010 No 163, Western Caspian University announces admission for the second (repeated) higher education (Second Bachelor’s degree) in the following specialties for the academic year 2021/2022:
▪️ Economy *
▪️ Finance *
▪️ Accounting *
▪️ Management
▪️ Tourism & Hospitality *
▪️ Marketing *
▪️ Business Management
▪️ International Trade & Logistics
▪️ Information Technology
▪️ Computer Engineering *
▪️ Ecology
▪️ Biology
▪️ Forestry*
▪️ Political Science *
▪️ International Relations
▪️ State & Municipal Administration
▪️ Psychology *
▪️ Philosophy
▪️ History *
▪️ Social work
▪️ Design
▪️ Philology
▪️ Translation
(Correspondence education option available in specialties marked with *)
Repeated higher education (Second Bachelor’s Degree) is provided on a paid basis, via individual contracts between enterprises, organisations, departments and individual citizens and WCU. Re-education is carried out based on specially developed educational programs, considering the difference between basic education received by the student and the basic education program of the new specialty, covering the sections of general and specialty subjects in the existing basic education programs for bachelor’s (and equivalent) level.
Applicants for re-education must submit the following documents:
- Application to the rector
- Notarised copy of the document on higher education (diploma and its appendix)
- Copy of employment history (if employed)
- 6 photos of 3 x 4 cm size
- Copy of ID card
- A copy of a military document for boys or a certificate of military registration in the SCNS
- Health reference.
Graduates of foreign higher education institutions must submit a certificate issued by the Ministry of Education on the recognition and equivalence of their specialties in the territory of the Republic of Azerbaijan.
Interviews are conducted with those who have applied to the University for second higher education. Those who successfully pass the interview are admitted as students in the relevant specialties to receive a second higher education by contract.
Classes are carried out in full-time, part-time and distance education and conducted in Azerbaijani and Russian languages. The duration of education is determined by considering the difference between the previous basic education and the education programme of the new specialty. Those who successfully complete their education will be awarded a state-style Bachelor's Diploma.