Qərbi Kaspi Universiteti THE təşkilatının master-klassında iştirak edib
Qərbi Kaspi Universitetinin müvafiq bölmələri Times Higher Education İmpact Ranking təşkilatının təşkil etdiyi Rusiya və MDB ölkələrinin 2021-ci il reytinqi ilə bağlı master-klass-da iştirak edib.
Tədbirdə 2021-ci ilin nəticələri, BMT-nin 17 dayanıqlı inkişaf məqsədinin ayrılıqda müzakirəsi, qiymətləndirilməsi, regional iştirak və s. mövzular müzakirə edilib, iştiraçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, Times Higher Education-un İmpact Rankingi Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dayanıqlı İnkişaf Məqsədlərinin həyata keçirməsindəki müvəffəqiyyətə əsaslanan, universitetlərin cəmiyyətə təsirini əks etdirən yeganə qlobal reytinqdir.

Западно-Каспийский Университет принял участие в мастер-классе организации THE
Соответствующие подразделения Западно-Каспийского Университета приняли участие в мастер-классе по рейтингу
2021 года России и стран СНГ, организованном организацией Times Higher Education Impact Ranking.
На мероприятии были представлены итоги 2021 года, были обсуждены по отдельности 17 Целей ООН в области устойчивого развития, была произведена оценка, региональное участие и т. д., а также даны ответы на интересующие участников вопросы.
Следует отметить, что рейтинг воздействия Times Higher Education является единственным глобальным рейтингом, основанным на успехе в реализации целей Организации Объединенных Наций в области устойчивого развития, отражающих влияние университетов на общество.