Qərbi Kaspi Universitetinin beynəlxalq uğuru: Impact Rankings 2025-də yüksək nəticə.
Bu ranking Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 17 dayanıqlı inkişaf məqsədləri (SDG) əsasında universitetlərin qlobal təsirini qiymətləndirir və ali təhsil müəssisələrinin sosial, iqtisadi və ekoloji sahələrdəki töhfələrini ölçür.
Qərbi Kaspi Universiteti BMT-nin 17  Davamlı İnkişaf məqsədlərindən ikincisində 301-ci sırada yer almışdır.
Universietetin alimləri əməkdaşlıq etdiyimiz partnyor universitetlərin professorlar, tədqiqatçılarla birgə keçirilən araşdırmalar sayəsində əldə edilən elmi nailiyyətlər, onları əks etdirən dünyanın ən nüfuzlu  elmi jurnallarında  çap olunması əsas götürülərək  müəyyən edilib.
İqtisadiyyatının , o cümlədən  kənd təsərrüfatının dayanıqlı inkişafın qida israfının azaldılmasına xidmət edəcək tədqiqatların nəticələrinə həsr olunmuş  müfuzlu elmi jurnallar Scopus, Web of Science ( WOS) məqalələrin sayına görə Qərbi Kaspi Universiteti ölkə birincisidir.
Qərbi Kaspi Universiteti bu istiqamətdə müxtəlif layihələr həyata keçirir, tələbələri və akademik heyəti sosial layihələrə cəlb edir, ekoloji davamlılığa xüsusi diqqət yetirir və cəmiyyət üçün faydalı təşəbbüslərə öncüllük edir.
Bu uğur Universitetimizin yalnız yerli deyil, həm də beynəlxalq səviyyədə tanındığını,sosial məsuliyyət daşıyan bir ali təhsil müəssisəsi kimi qlobal problemlərin həllinə aktiv şəkildə töhfə verdiyini nümayiş etdirir.
Qərbi Kaspi Universiteti gələcək illərdə də ölkəmizin  və qlobal səviyyədə iqtisadiyyatın  müvafiq sahələrdə  Davamlı İnkişafın məqsədlərinə çatmaq üçün tədrisin keyfiyyətini artıran, tədqiqat  nəticələrini daha  yüksək  olması üçün dayanmadan çalışacaq.

Международный успех ЗКУ: высокие результаты в Impact Rankings 2025.
Этот рейтинг оценивает глобальное влияние университетов на основе 17 целей устойчивого развития (ЦУР) ООН и измеряет вклад высших учебных заведений в социальную, экономическую и экологическую сферы.
Западно-Каспийский университет занял 301-е место во второй из 17 целей устойчивого развития ООН.
Ученые университета были определены на основе научных достижений, достигнутых в ходе исследований, проводимых совместно с профессорами и исследователями партнерских университетов, с которыми мы сотрудничаем, и их публикаций в самых престижных научных журналах мира.
Западно-Каспийский университет занимает первое место в стране по количеству статей, опубликованных в престижных научных журналах Scopus и Web of Science (WOS), посвященных результатам исследований, которые послужат устойчивому развитию экономики, включая сельское хозяйство, и сокращению пищевых отходов.
Западно-Каспийский университет реализует различные проекты в этом направлении, вовлекает студентов и преподавателей в социальные проекты, уделяет особое внимание экологической устойчивости и выступает инициатором инициатив, полезных для общества.
Этот успех демонстрирует, что наш университет признан не только на местном, но и на международном уровне и активно вносит вклад в решение глобальных проблем как социально ответственное высшее учебное заведение.
Западно-Каспийский университет продолжит неустанно работать в ближайшие годы для повышения качества образования и достижения более высоких результатов исследований для достижения целей устойчивого развития нашей страны и экономики на глобальном уровне в соответствующих областях.