QKU tələbələri Seyran Səxavətlə keçirilən ədəbi görüşdə iştirak edib
Qərbi Kaspi Universitetinin Filologiya və Tərcümə Məktəbinin AMEA Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunda təcrübədə olan tələbələri 13 mart tarixində şair, yazıçı, dramaturq, publisist və tərcüməçi Seyran Səxavətlə keçirilən ədəbi görüşdə iştirak ediblər.
Mərkəzi Elmi Kitabxanada baş tutan görüş zamanı maraqlı xatirələr bölüşülüb, ədəbiyyat və yaradıcılıq mövzusunda səmimi söhbətlər aparılıb, şeirlər səsləndirilib. Tələbələr tanınmış ədiblə birbaşa ünsiyyət qurmaq, onun yaradıcılıq yolu və həyat təcrübəsi haqqında dəyərli fikirlər dinləmək imkanı əldə ediblər.
Belə görüşlər təcrübə prosesində tələbələrin ədəbi dünyagörüşünün formalaşmasına, bədii düşüncə tərzinin inkişafına və peşəkar bacarıqlarının möhkəmlənməsinə mühüm töhfə verir.
Təcrübə müddətində keçirilən bu səpkili tədbirlər gələcəyin filoloqları üçün xüsusi əhəmiyyət daşıyır. Onlar həm nəzəri biliklərini real mühitdə tətbiq edir, həm də ədəbi mühitlə yaxından tanış olaraq zəngin təcrübə toplayırlar.

Студенты ЗКУ приняли участие в литературной встрече с Сейраном Сахават
Студенты Школы филологии и перевода Западно-Каспийского университета, проходящие практику в Институте литературы имени Низами Гянджеви Национальной академии наук Азербайджана, 13 марта приняли участие в литературной встрече с поэтом, писателем, драматургом, публицистом и переводчиком Сейраном Сахават.
В ходе встречи, состоявшейся в Центральной научной библиотеке, студенты поделились интересными воспоминаниями, провели искренние беседы на тему литературы и творчества, а также прочитали стихи. Студенты получили возможность напрямую пообщаться с известным писателем, услышать ценные идеи о его творческом пути и жизненном опыте.
Подобные встречи вносят значительный вклад в формирование литературного мировоззрения студентов, развитие художественного мышления и укрепление их профессиональных навыков в процессе практики.
Подобные мероприятия, проводимые в период практики, имеют особое значение для будущих филологов. Они не только применяют свои теоретические знания в реальной среде и приобретают богатый опыт, знакомясь с литературной средой.