Heydər Əlirza oğlu Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş Respublika elmi konfransı
Qərbi Kaspi Universitetində Ümummilli lider Heydər Əlirza oğlu Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş «Azərbaycan və dünya 1991-2018-ci illərdə:müqayisəli inkişaf dinamikası» mövzusunda Respublika elmi konfransı keçiriləcək.
- Politologiya və Beynəlxalq münasibətlər
- Hüquq və Psixologiya
- Pedaqogika,Ədəbiyyat və Dilçilik
- Tarix və Fəlsəfə
- İqtisadiyyat və Maliyyə
- Turizm və Ekologiya
- Kompyuter və Dizayn
- Yüksək texnologiyalar və İnnovativ mühəndislik
- Məruzənin adı, müəllifin adı və soyadı, elmi dərəcəsi (varsa), oxuduğu və ya işlədiyi yer göstərilməli, əlaqə telefonu mütləq qeyd olunmalıdır.
- Məruzənin həcmi A4 formatlı kağızda (soldan 25 mm, sağdan 10 mm, yuxarıdan 25 mm, aşağıdan 20 mm boş sahələr saxlamaqla, 1,5 intervalla), «Word» redaktorunda 14 mm-lik Times New Roman şriftində yazılmalı və saat 10.00-dan 17.00-dək Universitetin teacher.conference@wu.edu.az e-mail ünvanına göndərilməlidir.
- Konfransın məruzələri Azərbaycan, ingilis və rus dillərinin birində olmaqla, həcmi 5-8 səhifəyə qədər ola bilər. Məruzələr yazılan dildən başqa qeyd olunan iki dildə qısa xülasəsi verilməlidir. Məruzənin adından sonra açar sözlər göstərilməlidir. Ədəbiyyat siyahısı kodlaşdırılmalıdır. Məs., [2, 34] və ya [4, 56-57].
- Məqalələr 15 aprel 2019-cu il tarixinədək yuxarıda qeyd edilən ünvana göndərilməlidir.
- Konfransın təşkilat komitəsinin ünvanı: Bakı şəhəri, Əhməd Rəcəbli parallel 321
- Əlavə məlumat almaq üçün Siyasi və İctimai elmlər məktəbinə və Universitetin Nəşriyyat - Çoxaltma Mərkəzinə (012-565-39-76) müraciət edə bilərsiniz.
Konfrans 02 may 2019-cu il tarixində saat 11.00-da Qərbi Kaspi Universitetində (ünvan: Bakı şəhəri, Əhməd Rəcəbli parallel 321) öz işinə başlayacaqdır. Qeydiyyat saat 10:30-10:50-də aparılacaq.

Республиканская научная конференция, приуроченная к 96-ой годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алирза оглы Алиева
В Западно-Каспийском Университете состоится Республиканская научная конференция на тему «Азербайджан и мир в 1991-2018 годы: сравнительная динамика развития», приуроченная к 96-ой годовщине со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алирза оглы Алиева.
На конференции пройдут обсуждения по следующим темам:
- Политология и международные отношения
- Правоведение и психология
- Педагогика, литература и языкознание
- История и философия
- Экономика и финансы
- Туризм и экология
- Компьютер и дизайн
- Высокие технологии и инновативная инженерия
Язык конференции и требования:
- Необходимо указать название доклада, имя и фамилию, научную степень (при наличии), место работы или название учебного заведения, в котором он учится, контактный номер автора.
- Доклады следует писать на бумаге формата A4 (слева - 25 мм, справа - 10 мм, сверху - 25 мм, снизу - 20 мм, оставляя поля, с интервалом 1,5), в редакторе «Word» 14-миллиметровым шрифтом «Times New Roman» и направить на адрес электронной почты Университета teacher.conference@wu.edu.az с 10:00 до 17:00.
- Доклады должны быть на одном из этих языков – азербайджанском, английском и русском, объем текста - 5-8 страниц. Необходимо составить краткое резюме на двух других языках. После названия следует указать ключевые слова. Список литературы должен быть кодифицирован. Например: [2, 34] или [4, 56-57].
- Статьи следует отправить по вышеуказанному адресу до 15 апреля 2019 года.
- Адрес организационного комитета конференции: город Баку, ул. Ахмеда Раджабли, 321 параллель.
- За дополнительной информацией можете обратиться в Школу политических и общественных наук, а также в Издательский центр Университета (012-565-39-76) на кафедры «Политологии» и «Международных отношений» Школы политических и общественных наук (012-492- 61- 63) Западно-Каспийского Университета.
- Конференция начнет свою работу 02 мая 2019 года в 11.00 в здании Западно-Каспийском Университете, расположенном по адресу: город Баку, ул. Ахмеда Раджабли, 321 параллель. Время регистрации: с 10:30 до 10:50.