Heydər Əlirza oğlu Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş Respublika elmi konfransı
Qərbi Kaspi Universitetində Ümummilli lider Heydər Əlirza oğlu Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümünə həsr olunmuş «Azərbaycan və dünya 1991-2018-ci illərdə:müqayisəli inkişaf dinamikası» mövzusunda Respublika elmi konfransı keçiriləcək.
- Politologiya və Beynəlxalq münasibətlər
- Hüquq və Psixologiya
- Pedaqogika,Ədəbiyyat və Dilçilik
- Tarix və Fəlsəfə
- İqtisadiyyat və Maliyyə
- Turizm və Ekologiya
- Kompyuter və Dizayn
- Yüksək texnologiyalar və İnnovativ mühəndislik
- Məruzənin adı, müəllifin adı və soyadı, elmi dərəcəsi (varsa), oxuduğu və ya işlədiyi yer göstərilməli, əlaqə telefonu mütləq qeyd olunmalıdır.
- Məruzənin həcmi A4 formatlı kağızda (soldan 25 mm, sağdan 10 mm, yuxarıdan 25 mm, aşağıdan 20 mm boş sahələr saxlamaqla, 1,5 intervalla), «Word» redaktorunda 14 mm-lik Times New Roman şriftində yazılmalı və saat 10.00-dan 17.00-dək Universitetin teacher.conference@wu.edu.az e-mail ünvanına göndərilməlidir.
- Konfransın məruzələri Azərbaycan, ingilis və rus dillərinin birində olmaqla, həcmi 5-8 səhifəyə qədər ola bilər. Məruzələr yazılan dildən başqa qeyd olunan iki dildə qısa xülasəsi verilməlidir. Məruzənin adından sonra açar sözlər göstərilməlidir. Ədəbiyyat siyahısı kodlaşdırılmalıdır. Məs., [2, 34] və ya [4, 56-57].
- Məqalələr 15 aprel 2019-cu il tarixinədək yuxarıda qeyd edilən ünvana göndərilməlidir.
- Konfransın təşkilat komitəsinin ünvanı: Bakı şəhəri, Əhməd Rəcəbli parallel 321
- Əlavə məlumat almaq üçün Siyasi və İctimai elmlər məktəbinə və Universitetin Nəşriyyat - Çoxaltma Mərkəzinə (012-565-39-76) müraciət edə bilərsiniz.
Konfrans 02 may 2019-cu il tarixində saat 11.00-da Qərbi Kaspi Universitetində (ünvan: Bakı şəhəri, Əhməd Rəcəbli parallel 321) öz işinə başlayacaqdır. Qeydiyyat saat 10:30-10:50-də aparılacaq.

• "Azerbaijan and the world in 1991-2018: comparative development dynamics" Republican scienific conference
"Azerbaijan and the world in 1991-2018: comparative development dynamics" Republican scienific conference
The Western Caspian University will host a Republican scientific conference on "Azerbaijan and the world in 1991-2018: comparative development dynamics" dedicated to the 96th anniversary of National Leader Heydar Alirza oglu Aliyev.
The conference will be held in the following sections:
1. Political Science and International Relations
2. Law and Psychology
3. Pedagogy, Literature and Linguistics
4. History and Philosophy
5. Economics and Finance
6. Tourism and Ecology
7. Computer and Design
8. High Technology and Innovative Engineering
1. The name of the report, the author's name and surname, academic degree (if any), place of study or work must be indicated, contact phone number must be indicated.
2. The volume of the report should be written on A4 paper (25 mm from the left, 10 mm from the right, 25 mm from the top, 20 mm from the bottom, with 1.5 spaces), in the Word editor in 14 mm Times New Roman font and from 10.00 to 17.00 should be sent to the e-mail address teacher.conference@wu.edu.az. Of the University.
3. The conference reports will be in one of the Azerbaijani, English and Russian languages ​​and the length will be 5-8 pages . In addition to the language in which the reports are written, a summary should be provided in both languages. Keywords should be indicated after the title of the report. The bibliography should be coded. For example, [2, 34] or [4, 56-57].
4. Articles must be sent to the above address by April 15, 2019.
5. The address of the organizing committee of the conference: Baku, Ahmad Rajabli parallel 321
6. For more information, please contact the School of Political and Social Sciences and the University Publishing and Reproduction Center (012-565-39-76).
The conference will start on May 2, 2019 at 11.00 at the Western Caspian University (address: Baku, Ahmad Rajabli parallel 321). Registration will take place from 10:30 to 10:50.