Tələbələrimiz beynəlxalq proqramlaşdırma müsabiqəsində uğurla çıxış edib
“46-cı ICPC - Universitet Tələbələrinin Beynəlxalq Proqramlaşdırma Müsabiqəsi”nin Azərbaycan regional mərhələsi keçirilib. Onlayn formada keçirilən müsabiqədə Azərbaycanın 24 ali təhsil müəssisəsindən 87 komanda (hər komanda üç tələbə və komanda rəhbərindən ibarətdir), eləcə də Qərbi Kaspi Universitetinin 3 komandası iştirak edib.
Komandalara 5 saat ərzində 14 alqoritmik məsələni C, C++, Java və ya Python proqramlaşdırma dillərində həll etmək tapşırığı verilib. Qiymətləndirmə avtomatik qiymətləndirmə sistemi ilə aparılıb.
Qərbi Kaspi Universitetinin 2 komandası müsabiqədə uğurlu çıxışa görə sertifikatlara layiq görülüb. 2022-ci ildə keçiriləcək “46-cı ICPC - Universitet Tələbələrinin Beynəlxalq Proqramlaşdırma” müsabiqəsinin yarımfinal mərhələsində ölkəmizi təmsil edəcək komandaların adları yanvar ayında bildiriləcək.
Qeyd edək ki, “ICPC – Universitet Tələbələrinin Beynəlxalq Proqramlaşdırma” müsabiqəsi 1977-ci ildən mütamadi olaraq keçirilməkdədir.

Our students have successfully performed in an international programming competition
“The Azerbaijan regional stage of the 46th ICPC – The International Collegiate Programming Contest” for University Students was held. The online competition was attended by 87 teams from 24 higher education institutions of Azerbaijan (each team consists of three students and a team leader), as well as 3 teams from the Western Caspian University.
Teams were instructed to solve 14 algorithmic problems in 5 hours in C, C ++, Java or Python programming languages. The assessment was carried out on an automatic assessment system.
Two teams of the Western Caspian University were awarded certificates for successful performance in the competition. The names of the teams that will represent our country in the semifinals of the "46th ICPC -The International Collegiate Programming Contest" to be held in 2022 will be announced in January.
It should be noted that the competition "ICPC – The International Collegiate Programming Contest" has been held regularly since 1977.