Tələbələrimiz Dünya Ətraf Mühit gününə həsr edilmiş seminarda iştirak ediblər
Qərbi Kaspi Universitetinin Yüksək Texnologiyalar və İnnovativ Mühəndislik məktəbinin tələbələri və Təbiət elmləri kafedrasının müəllimi K.Y.Əhmədova 8 iyun 2022-ci il tarixində “Yaşıl iqlim” Fondunun dəstəyi, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramının (UNDP) təşkilatçılığı ilə Dünya Ətraf Mühit gününə həsr edilmiş seminarda iştirak ediblər.
Seminarda ətraf mühitin qorunması, iqlim dəyişmələri, onun səbəbləri və təsirləri haqqında məruzələr dinlənilib, sosial videolar təqdim olunub. Seminar zamanı ətraf mühit və iqlim dəyişmələri mövzusunda “Yalnız bir planet” intellektual oyunu təşkil olunub, tələbələrimiz aktiv iştiraka görə sertifikatlara layiq görülüb.

Our Students Participated in a World Environment Day Seminar
On June 8, 2022 the students of the School of High Technologies and Innovative Engineering and the teacher of the Department of Natural Sciences of the Western Caspian University K.Y. Ahmadova took part in a seminar dedicated to World Environment Day that was organized by the Ministry of Ecology and Natural Resources and the United Nations Development Program (UNDP) with the support of the “Green Climate” Foundation.
Reports on environmental protection, climate change, its causes and effects, and social videos were presented in the seminar. During the seminar, an intellectual game "Only one planet" on the environment and climate change was organized, and our students were awarded certificates for active participation.