Tələbələrimiz Dünya Ətraf Mühit gününə həsr edilmiş seminarda iştirak ediblər
Qərbi Kaspi Universitetinin Yüksək Texnologiyalar və İnnovativ Mühəndislik məktəbinin tələbələri və Təbiət elmləri kafedrasının müəllimi K.Y.Əhmədova 8 iyun 2022-ci il tarixində “Yaşıl iqlim” Fondunun dəstəyi, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramının (UNDP) təşkilatçılığı ilə Dünya Ətraf Mühit gününə həsr edilmiş seminarda iştirak ediblər.
Seminarda ətraf mühitin qorunması, iqlim dəyişmələri, onun səbəbləri və təsirləri haqqında məruzələr dinlənilib, sosial videolar təqdim olunub. Seminar zamanı ətraf mühit və iqlim dəyişmələri mövzusunda “Yalnız bir planet” intellektual oyunu təşkil olunub, tələbələrimiz aktiv iştiraka görə sertifikatlara layiq görülüb.

Наши студенты приняли участие в семинаре, посвященном всемирному дню окружающей среды
Студенты Школы высоких технологий и инновационной инженерии Западно-Каспийского университета и преподаватель кафедры естественных наук К.Ю. Ахмедова 8 июня 2022 года при поддержке Фонда «Зеленый климат», Министерства экологии и природных ресурсов и Организации Объединенных Наций Программа развития (ПРООН) приняла участие в семи- наре, посвященному Всемирному Дню Окружающей Среды.
В рамках семинара были представлены доклады об охране окружающей среды, изменении климата, его причинах и последствиях, а также социальные видеоролики. В ходе семинара была организована интеллектуальная игра «Только одна планета» по экологии и изменению климата, за активное участие нашим студентам были вручены сертификаты.