Müslüm Maqomayevin xatirəsinə həsr edilmiş konfrans keçirildi.
24 oktyabr 2016-cı il tarixində, Qərb Universitetində dahi müğənni Müslüm Maqomayevin xatirəsinə həsr edilmiş konfrans keçirildi.
Giriş sözü ilə Qərb Universitetinin Dizayn kafedrasının müdiri Pərvanə Əliyeva çıxış edərək qonaqları salamladı və tədbiri açıq elan etdi.
Konfransda Qərb Universitetinin professor – müəllim heyəti ilə yanaşı "Oxuyur Müslüm Maqomayev” filminin qurluşçu rəssamı, Azərbaycanın xalq rəssamı Rafiz İsmayılov, AZİMU-nun Rəngkarlıq kafedrasının müdiri, professor Elturan Avalov, Dizayn kafedrasının baş müəllimi Ramiz Aşurli, Bül-bül adına musiqi mətkəbinin müəllimi, musiqişünası Leyla İbrahimova, həmçinin, Müslüm Maqomayev pərəstişkarı Tatyana Boqdanova, Sankt-Peterburqdan, Moskvadan qonaqlar da iştirak etdilər. Konfransda dahi müğənniyə həsr edilmiş "Dizayn” fakültəsinin tələbələrinin yaradıcılıq işlərindən ibarət sərgi təqdim edildi və "Canlı əfasənə - Müslüm Maqomayev” filmi nümayiş olundu.

The conference was held in memory of Muslim Magomayev
On 24 October 2016, Western University hosted a conference dedicated to the memory of great singer Muslim Magomayev.
Head of the WU Design Department Parvana Aliyeva greeted the guests and declared opening of the event.
The Western University professor - teaching staff as well as "Muslim Magomayev sings" movie artist, National Artist of Azerbaijan Rafiz Ismayilov, head of the Painting Department of the UAC, professor Elturan Avalov, Head teacher of the Design Department Ramiz Ashurly, the teacher of the Music school named after Bul-Bul, musicologist Leyla Ibrahimova, as well as a fan of Muslim Magomayev Tatyana Bogdanova and other guests from St. Petersburg and Moscow also attended the meeting.
An exhibition dedicated to the great singer consisting of creative works by the students of "Design" faculty was presented and "living legend - Muslim" film was shown.