YAP Səbail rayon təşkilatı gənclər birliyinin IV hesabat-seçki konfransı keçirilib
15 Aprel tarixində Qərb Universiteti Tələbə Gənclər Təşkilatının səlahiyyətli sədri Ramiz Allahverdiyev başda olmaqla, Universitetimizin bir sıra aktiv tələbələri Yeni Azərbaycan Partiyası Səbail rayon təşkilatı gənclər birliyinin IV hesabat-seçki konfransında iştirak etmişdilər.
Yeni Azərbaycan Partiyası Səbail rayon təşkilatı gənclər birliyinin IV hesabat-seçki konfransında Yeni AzərbaycanPartiyası Səbail rayon təşkilatı gənclər birliyinin sədri Rəşad Fərəcov, Yeni Azərbaycan Partiyası Gənclər Birliyinin sədri, partiyanın Siyasi Şurasının üzvü Seymur Orucov, Səbail Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı, partiyanın Siyasi Şurasının üzvü Arif Əsgərov və Milli Məclisin elm və təhsil komitəsinin sədri Şəmsəddin Hacıyev iştirak etmişlər.
Konfransda YAP Səbail rayon təşkilatının sabiq sədri mərhum Zahid Qaralovun xatirəsi anılıb. Daha sonra isə təşkilati məsələlərə baxılıb, YAP Səbail rayon təşkilatı gənclər birliyi şurasının idarə heyətinin təribi müəyyənləşib. Şuraya 27, idarə heyətinə 17 nəfər seçilib. HƏmçinin YAP Gənclər Birliyinin respublika konfrnasında iştirak etmək üçün 20 nəfərdən ibarət nümayəndə müəyyən edilib. Konfransda Rəşad Fərəcov yenidən YAP Səbail rayon təşkilatı gənclər birliyinin sədri seçilib.

On April 15th, 2015 active students of Western University took party in the fourth election conference of the Youth Union of the New Azerbaijan Party Sabail District Office headed by the Authorised Chairman of the WU Youth Student Organisation Ramiz Allahverdiyev.
At the conference Chairman of the Youth Union of the New Azerbaijan Party Sabail District Office Rashad Farajov, member of the Political Council and Chairman of the Youth Wing of the New Azerbaijan Party Seymur Orujov, Sabail District Executive Member of the Political Council of the Party Arif Askerov and Chairman of the Standing Commission of the Milli Mejlis for Science and Education Shamsaddin Hajiyev made an appearance.
Participants honoured the memory of the former Sabail Regional Branch Chairman Zahid Garalov. After that a range of organisational issues were considered and the members of the management team of the Youth Union were determined, 27 members were elected to the Council and 17 to the Board. Later, the composition of the delegation for participation in the national conference of the Youth Union of the New Azerbaijan Party was determined. It will consist of 20 members. Rashad Farajov was elected Chairman of the Youth Union of the New Azerbaijan Party Sabail District Office.