“MÜASİR KİMYANIN PROBLEMLƏRİ VƏ İNKİŞAF TENDENSİYALARI” MÖVZUSUNDA RESPUBLİKA ELMİ-PRAKTİKİ KONFRANS
Müasir Kimyanın Problemləri və İnkişaf Tendensiyaları.pdf
“MÜASİR KİMYANIN PROBLEMLƏRİ VƏ İNKİŞAF TENDENSİYALARI” mövzusunda Respublika elmi-praktiki konfransı (onlayn)
21 noyabr 2020
Konfransın məqsədi – nanostrukturlu, polimer, üzvi, qeyri-üzvi materialların aşkarlanması və aktual problemlərinin tədqiqi, neft emalı sahəsində əldə edilmiş yeniliklərin müzakirəsi və geniş əhatə dairəli tədqiqatçılar arasında professional əlaqələrin yaranması, təcrübələrin bölüşülməsi.
Konfransda aşağıda göstərilən istiqamətlər üzrə tematik seksiyalarda müzakirələrin aparılması planlaşdırılır:
nanotexnologiyalar: inkişaf perspektivləri
neft kimyası: neft emalı sektorunun gələcəyi
polimer materiallarının mikroelektronika, optika və optoelektronikada istifadəsi; polimerlərin emalı və utilizasiyası
qeyri-üzvi və üzvi maddə və materialların kimya və texnologiyası.
Konfransda iştirak üçün kimya istiqamətində elmi təqiqatla məşğul olan alimlər, müəllimlər, aspirantlar, magistrlar və digər maraqlanan şəxslər dəvət olunurlar.
Konfrans üçün qəbul olunan məqalələrə tələblər:
1. Konfransın dili: Azərbaycan, rus,ingilis
3. Məqalənin yazılış tələbatı: A4 formatlı kağızda (hər tərəfdən 2,0 sm) Times New Roman şrifti, 14 ölçü (keql), 1,0 interval, 2-4 səhifə həcmində.
5. Müəllifin adı, atasının adı və soyadı, elmi dərəcəsi (varsa), işlədiyi və ya oxuduğu yer göstərilməli, əlaqə telefonu, emaili qeyd olunmalıdır.
6. Məqalənin mətni: giriş hissə, metodika, alınmış nəticələr və müzakirə, açar sözlər (5-8 –dən artıq olmamaq şərtilə), qrafik təsvirlər, cədvəllər Mikrosoft Word proqramında işlənməli və mətnin arasında verilməli, ədəbiyyat siyahısı 5-12 istinad olmaqla, original dildə verilməlidir.
8. Məqalələr və müəllif haqqında məlumat anketi bu emaildə qəbul olunur: conference_chemistry@wcu.edu.az
9. Məruzə etmək istəyənlər əlavə olaraq, öz məruzəsinin slaydını konfransdan ən azı iki həftə əvvəl təqdim etməli, məruzə -6-10 dəqiqə müddətində nəzərdə tutulmalıdır.
10. Konfrans üçün heç bir ödəniş tələb olunmur, konfransın sonunda məqalələr toplusu və sertifikat veriləcək.
11. Məqalələr və ya konfrans barədə məlumat almaq üçün bu (conference_chemistry@wcu.edu.az; science@wcu.edu.az) ünvanlara və bu (+ 994552835857, +994706809463) nömrələrə zəng edə bilərsiniz.

• Республиканская научно-практическая конференция на тему «Проблемы современной химии и тенденции развития»
Республиканская научно-практическая конференция на тему «Проблемы современной химии и тенденции развития»
Проблемы современной химии и тенденции развития.pdf
Цель конференции – обнаружение наноструктурных, полимерных, органических, неорганических материалов и исследование их актуальных проблем, обсуждение новшеств в области нефтеобработки, налаживание профессиональных связей и обмен опытом между исследователями широкого спектра.
В ходе конференции планируется проведение обсуждений в тематических секциях по нижеуказанным направлениям:
- нанотехнологии: перспективы развития;
- нефтехимия: будущее сектора нефтеобработки;
- использование полимерных материалов в микроэлектронике, оптике и оптоэлектронике; обработка и утилизация полимеров;
- химия и технология неорганических и органических веществ и материалов.
Для участия в конференции приглашаются ученые, преподаватели, аспиранты, магистры, занимающиеся химическими исследованиями, а также другие интересующиеся лица.
Требования к написанию статей для конференции:
1. Языки конференции: азербайджанский, русский, английский.
2. Форма участия: доклад, заочное участие (только напечатав тезисы).
3. Требования к написанию статей: на бумаге в формате A4 (с каждой стороны 2,0 см) в объеме 2-4 страниц, шрифт «Times New Roman», 14-ый размер (кегль), интервал - 1,0.
4. Название статьи: прописными буквами прописными буквами посередине листа
5. Необходимо указать имя, отчество, фамилию, научную степень (при наличии) место работы или учебы, контактный номер, электронный адрес автора.
6. Текст статьи должен содержать вводную часть, методику, полученные результаты и обсуждение, ключевые слова (не более 5-8 слов); графические изображения следует подготовить в программе «Mikrosoft Word» и расположить внутри текста; список литературы из 5-12 ссылок необходимо указать на языке оригинала.
7. Резюме необходимо написать на 2-х других языках, помимо текста, написанного на языке статьи, и не должно превышать 200-300 символов, включая название статьи и ключевые слова.
8. Статьи и анкетные данные об авторе следует отправить на адрес электронной почты: conference_chemistry@wcu.edu.az
9. Желающие сделать доклад должны минимум за две недели до начала конференции представить слайд своего доклада, продолжительность доклада должна быть предусмотрена в пределах 6-10 минут.
10. Участие в конференции бесплатное, по завершении конференции будут вручены сборник статей и сертификат.
11. Для получения информации о статьях или конференции можете написать на адреса электронной почты (conference_chemistry@wcu.edu.az; science@wcu.edu.az) или позвонить по следующим телефонным номерам: + 994552835857, +994706809463.