“MÜASİR KİMYANIN PROBLEMLƏRİ VƏ İNKİŞAF TENDENSİYALARI” MÖVZUSUNDA RESPUBLİKA ELMİ-PRAKTİKİ KONFRANS
Müasir Kimyanın Problemləri və İnkişaf Tendensiyaları.pdf
“MÜASİR KİMYANIN PROBLEMLƏRİ VƏ İNKİŞAF TENDENSİYALARI” mövzusunda Respublika elmi-praktiki konfransı (onlayn)
21 noyabr 2020
Konfransın məqsədi – nanostrukturlu, polimer, üzvi, qeyri-üzvi materialların aşkarlanması və aktual problemlərinin tədqiqi, neft emalı sahəsində əldə edilmiş yeniliklərin müzakirəsi və geniş əhatə dairəli tədqiqatçılar arasında professional əlaqələrin yaranması, təcrübələrin bölüşülməsi.
Konfransda aşağıda göstərilən istiqamətlər üzrə tematik seksiyalarda müzakirələrin aparılması planlaşdırılır:
nanotexnologiyalar: inkişaf perspektivləri
neft kimyası: neft emalı sektorunun gələcəyi
polimer materiallarının mikroelektronika, optika və optoelektronikada istifadəsi; polimerlərin emalı və utilizasiyası
qeyri-üzvi və üzvi maddə və materialların kimya və texnologiyası.
Konfransda iştirak üçün kimya istiqamətində elmi təqiqatla məşğul olan alimlər, müəllimlər, aspirantlar, magistrlar və digər maraqlanan şəxslər dəvət olunurlar.
Konfrans üçün qəbul olunan məqalələrə tələblər:
1. Konfransın dili: Azərbaycan, rus,ingilis
3. Məqalənin yazılış tələbatı: A4 formatlı kağızda (hər tərəfdən 2,0 sm) Times New Roman şrifti, 14 ölçü (keql), 1,0 interval, 2-4 səhifə həcmində.
5. Müəllifin adı, atasının adı və soyadı, elmi dərəcəsi (varsa), işlədiyi və ya oxuduğu yer göstərilməli, əlaqə telefonu, emaili qeyd olunmalıdır.
6. Məqalənin mətni: giriş hissə, metodika, alınmış nəticələr və müzakirə, açar sözlər (5-8 –dən artıq olmamaq şərtilə), qrafik təsvirlər, cədvəllər Mikrosoft Word proqramında işlənməli və mətnin arasında verilməli, ədəbiyyat siyahısı 5-12 istinad olmaqla, original dildə verilməlidir.
8. Məqalələr və müəllif haqqında məlumat anketi bu emaildə qəbul olunur: conference_chemistry@wcu.edu.az
9. Məruzə etmək istəyənlər əlavə olaraq, öz məruzəsinin slaydını konfransdan ən azı iki həftə əvvəl təqdim etməli, məruzə -6-10 dəqiqə müddətində nəzərdə tutulmalıdır.
10. Konfrans üçün heç bir ödəniş tələb olunmur, konfransın sonunda məqalələr toplusu və sertifikat veriləcək.
11. Məqalələr və ya konfrans barədə məlumat almaq üçün bu (conference_chemistry@wcu.edu.az; science@wcu.edu.az) ünvanlara və bu (+ 994552835857, +994706809463) nömrələrə zəng edə bilərsiniz.

• Online National Scientific-Practical Conference
Western Caspian University invites you to attend the Online National Scientific-Practical Conference entitled ‘The Challenges of Modern Chemistry & its Development Trends’ on November 21st, 2020.
The objectives of the conference are identification and classification of the actual challenges & of the research matters of nanostructured, polymeric, organic and inorganic materials, discussion of up-to-date petrochemical topics, and enhancing and strengthening the professional communication between the scientists.
During the conference, the following disciplines are to be covered within thematic sections:
• Nanotechnologies: Development Potential
• Petrochemistry: Perspectives of Oil Refining Industry
• Utilization of Polymers in Microelectronics, Optics & Optoelectronics; Processing & Recycling of Polymers
• Chemistry & Technology of Inorganic & Organic Compounds & Materials.
Scientists, academicians, final year students and postgraduate students, as well as concerned parties engaged in chemical academic research are invited to attend the conference.
Requirements for articles accepted at the conference:
1. Conference language: Azerbaijani, Russian, English
2. Form of participation: report, correspondence (only with the publication of abstracts)
3. Requirements for writing the article: on A4 paper (2.0 cm on each side), Times New Roman font size 14 (size), spacing 1.0, 2-4 pages
4. Title of the article: written in capital letters in the middle
5. It is necessary to indicate the author’s name, first name and surname, academic degree (if any), place of work or study, contact phone, email address
6. Text of the article: introduction, methodology, results & discussion, keywords (no more than 5-8), graphic descriptions, tables should be developed in Microsoft Word and shown between the text, bibliography should be provided in the original language with 5-12 references
7. Annotations should be written in 2 languages, in addition to the language of the article, the title of the article should not exceed 200-300 characters, including keywords
8. Articles and questionnaires about the author are accepted at this email address (conference_chemistry@wcu.edu.az)
9. In addition, those who want to make a presentation must present a slide of their report at least two weeks before the conference with a presentation no longer than 6-10 minutes
10. No fee is required for the conference. A collection of articles and a certificate will be presented at the end of the conference
11. For information on articles or conferences, please contact conference_chemistry@wcu.edu.az or science@wcu.edu.az or call +994552835857, +994706809463