Universitetimizin müəllimi beynəlxalq konfransda çıxış edib
Azərbaycan Respublikası Təhsil İnstitutunun dəstəyi, Təhsil İdarəçiləri Assosiasiyası və T-Network təhsil işçilərinin təcrübə və kommunikasiya platformasının təşkilatçılığı ilə “Təhsil İdarəçiliyi” adlı Beynəlxalq Konfrans keçirilib.
Təhsil naziri Emin Əmrullayevin iştirakı ilə baş tutan konfransda Azərbaycanın tanınmış elm, təhsil xadimləri ilə yanaşı ABŞ, Pakistan, Finlandiya, Cənubi Koreya, Şimali Kipr, Qırğızıstan və Qazaxıstanın təhsil üzrə mütəxəssisləri də iştirak ediblər. Konfransın plenar və bölmə iclaslarında ümumilikdə 60-dan artıq məruzəçinin çıxışı dinlənilib.
Qərbi Kaspi Universitetinin “Siyasi elmlər” fakültəsinin dekan müavini Tural Vəlizadə konfransda "Təhsildə keyfiyyətin təminatı işində reytinq qiymətləndirməsinin rolu” adlı elmi məruzə ilə çıxış edib.

An international conference entitled ‘Education Management’ was organised with the support of the Institute of Education of the Republic of Azerbaijan, the Association of Educators, and the T-Network Experience & Communication Platform of Educators.
The conference, attended by the Minister of Education Emin Amrullayev, was attended by well-known Azerbaijani scientists and educators, as well as education specialists from the United States, Pakistan, Finland, South Korea, Northern Cyprus, Kyrgyzstan and Kazakhstan. In total, more than 60 speakers spoke at the plenary and section meetings of the conference.
Tural Velizadeh, Deputy Dean of Political Science Faculty at WCU, presented a scientific report at the conference entitled ‘The role of rating assessment in quality assurance in education’.