Universitetimizin müəllimi beynəlxalq konfransda çıxış edib
Azərbaycan Respublikası Təhsil İnstitutunun dəstəyi, Təhsil İdarəçiləri Assosiasiyası və T-Network təhsil işçilərinin təcrübə və kommunikasiya platformasının təşkilatçılığı ilə “Təhsil İdarəçiliyi” adlı Beynəlxalq Konfrans keçirilib.
Təhsil naziri Emin Əmrullayevin iştirakı ilə baş tutan konfransda Azərbaycanın tanınmış elm, təhsil xadimləri ilə yanaşı ABŞ, Pakistan, Finlandiya, Cənubi Koreya, Şimali Kipr, Qırğızıstan və Qazaxıstanın təhsil üzrə mütəxəssisləri də iştirak ediblər. Konfransın plenar və bölmə iclaslarında ümumilikdə 60-dan artıq məruzəçinin çıxışı dinlənilib.
Qərbi Kaspi Universitetinin “Siyasi elmlər” fakültəsinin dekan müavini Tural Vəlizadə konfransda "Təhsildə keyfiyyətin təminatı işində reytinq qiymətləndirməsinin rolu” adlı elmi məruzə ilə çıxış edib.

Преподаватель нашего университета выступил на международной конференции
При поддержке Института образования Азербайджанской Республики состоялась Международная конференция под названием «Управление образованием», организованная Ассоциацией управляющих образованием и платформой для общения и опыта работников образования T-Network.
В конференции с участием министра образования Эмина Амруллаева наряду с известными деятелями науки и образования Азербайджана приняли участие специалисты в области образования из США, Пакистана, Финляндии, Южной Кореи, Северного Кипра, Кыргызстана и Казахстана. На пленарных и секционных заседаниях конференции было заслушано более 60 докладчиков.
Заместитель декана факультета «Политические науки» Западно-Каспийского Университета Турал Велизаде выступил на конференции с научным докладом под названием «Роль рейтинговой оценки в обеспечении качества образования».