Beynəlxalq Dağlar günü münasibətilə dağçılarla görüş keçiriləcək
10 dekabr saat 10:00-da keçiriləcək tədbirdə dağçılarla görüş, universitetin dağ ekspedisiyalarının fotolarından ibarət sərgi keçiriləcək.
Tədbir ictimaiyyət üçün açıqdır.
Qeydiyyat üçün link:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd6Re7YzuovnRrRPk1CsvFO4LTv25-P6bu8k523W6lmHHWwAw/viewform?fbclid=IwAR3vWTRr_KmYrmz7l8rxGolIO3EzGaF2ml5ClLZjuT5SxJxBKpkMxmWlYS8
Qeyd edək ki, BMT-nin Baş Assambleyasının təşəbbüsünə əsasən 2003-cü ildən başlayaraq dünyada 11 dekabr Beynəlxalq "Dağlar Günü" kimi qeyd olunur.
Dünyada hər il belə adlı günün keçirilməsinin məqsədi başlıca olaraq dağ sistemlərinin qlobal miqyaslı əhəmiyyətinin cəmiyyət qarşısında bir daha qaldırılmasıdır.
"Dağlar Günü" hər il bir başlıq altında qeyd olunaraq, cəmiyyətin diqqətini özünə çəkməklə problemin həllinə yönəlik təşəbbüslərə şərait yaradır. 2020-2021-ci illərdə isə Dayanıqlı Dağ Turizminə həsr olunub.

A meeting with climbers will be held on the occasion of International Mountain Day
An event on the occasion of the International Mountain Day will be held at the Western Caspian University.
An exhibition of photos of the university's mountain expeditions as well as a meeting of climbers, will be held at the event on the 10th of December at 10:00.
The event is open to the public.
Link to register:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd6Re7YzuovnRrRPk1CsvFO4LTv25-P6bu8k523W6lmHHWwAw/viewform?fbclid=IwAR3vWTRr_KmYrmz7l8rxGolIO3EzGaF2ml5ClLZjuT5SxJxBKpkMxmWlYS8
On the initiative of the UN General Assembly, December 11 has been celebrated as the International Day of Mountains since 2003.
The purpose of celebrating such a day every year is to raise awareness of the global importance of mountain systems for society.
"Mountain Day", is attracting public attention and creating conditions for initiatives to solve relevant issues.The day in 2020-2021, is dedicated to Sustainable Mountain Tourism.