“İqtisadi inkişafda qlobal çağırışlar və perspektivlər” mövzusunda Respublika elmi-praktik konfrans
Qərbi Kaspi Universitetinin təşkilatçılığı ilə 11 may 2022-ci il tarixində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr olunmuş “İqtisadi inkişafda qlobal çağırışlar və perspektivlər” mövzusunda Respublika elmi-praktik konfrans keçiriləcək.
Konfransa təqdim olunan məqalə və ya tezis materialları toplu şəklində dərc ediləcək.
Konfrans aşağıdakı bölmələr üzrə aparılacaq:
- Qloballaşma şəraitində Azərbaycanın dünya təsərrüfat sisteminə inteqrasiyası
- Maliyyə bazarları və pul-kredit mexanizminin tənzimlənməsi istiqamətləri
- Xidmət sahələrinin inkişafı və innovasiya menecmenti
- Regionların social iqtisadi inkişaf istiqamətləri
- Sənayenin diversifikasiyası
Konfransla bağlı məqalə və tezisləri 10.05.2022-ci il tarixinədək qeydiyyat forması vasitə ilə göndə bilərsiniz:
Qeydiyyat
Konfrans materialları Azərbaycan, Rus və ya İngilis dillərində yazılmalıdır. Mətn “Microsoft Word for Windows” redaktorunda Times New Roman (Az.latın) şriftilə (hərflərin ölçüsü-12, interval-1) yığılmalı, A4 formatlı standartla (210x297 mm) – soldan, sağdan, yuxarıdan, aşağıdan 2 sm olmaq şərti ilə 2-5 səhifədən hazırlanmalıdır.
Mətnin əvvəlində bölmə göstərilməli, bir sətir sonra sağdan tədqiqatçının soyadı, adı və atasının adı, onun altında elmi dərəcəsi, müssisəsinin adı, e-poçt ünvanı, telefon nömrəsi və növbəti sətirin mərkəzində isə konfrans materialının adı Boyük həriflərlə yazılmalıdır.
- Ədəbiyyat siyahısı mətnin sonunda rast gəlmə sırası ilə verilir.
- Ədəbiyyət siyahısı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının tələbləri əsasında göstərilir.
- Ədəbiyyat siyahısında son 5-10 ilin elmi məqalələrinə, monoqrafiyalarına üstünlük verilməlidır.
- İstinad olunan ədəbiyyatın nömrəsi mətnin içində göstərilir.
- Konfrans materialının sonunda onun yazıldığı dildən başqa İngilis dilində xülasə verilir. Xülasədə məqalənin və müəllifin adı göstərilməlidir.

Республиканская научно-практическая конференция
11 мая 2022 года Западно-Каспийский университет организует Республиканскую научно-практическую конференцию «Глобальные вызовы и перспективы экономического развития», посвященную 99-летию общенационального лидера Гейдара Алиева.
Статьи или тезисы, представленные на конференцию, будут опубликованы оптом.
Конференция пройдет по следующим секциям:
Интеграция Азербайджана в мировую экономическую систему в условиях глобализации
Направления регулирования финансовых рынков и валютного механизма
Развитие услуг и управление инновациями
Направления социально-экономического развития регионов
Диверсификация промышленности
Присылать статьи и тезисы, связанные с конференцией, можно по регистрационной форме до 10.05.2022:
Регистрация
Язык конференции и обязательные правила:
Материалы конференции должны быть написаны на азербайджанском, русском или английском языках. Текст должен быть набран в Microsoft Word для Windows шрифтом Times New Roman (размер шрифта - 12, интервал - 1), стандарт А4 (210x297 мм) - слева, справа, сверху, снизу 2 см - 5 страниц должны быть подготовлены.
Раздел указывается в начале текста через одну строку после фамилии, имени и отчества исследователя, под ним ученая степень, название учреждения, адрес электронной почты, номер телефона и в центре следующая строка название материала конференции.
Ссылки и источники на научную литературу, использованную в материалах конференции, указываются следующим образом:
- Список литературы дается в конце текста в порядке упоминания.
- Список литературы предоставляется на основании требований Высшей аттестационной комиссии при Президенте Азербайджанской Республики.
- В списке литературы предпочтение отдается научным статьям и монографиям последних 5-10 лет.
- В тексте указывается номер ссылочной литературы.
- В конце материала конференции дается резюме на английском языке, кроме языка, на котором оно написано. Аннотация должна включать название статьи и автора.