Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümünə həsr edilmiş konfrans
Ümummilli lider Heydər Əlirza oğlu Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümünə həsr olunmuş XXVI multidissiplinar Respublika elmi-praktik konfransı keçiriləcək.
Konfransda müxtəlif fənləri əhatə edən elmi məruzələrin dinlənilməsi nəzərdə tutulub.
Konfrans 15 may 2021-ci il tarixində Microsoft Teams platformasının köməyi ilə baş tutacaq.
İştirakçılara sertifikat təqdim olunacaq və elmi məruzələr konfrans materiallarında çap olunacaq. Konfransda məruzələr Azərbaycan, rus və ingilis dillərində olacaq (məruzə müddəti 10 dəq.).
Konfransda iştirak etmək istəyənlər elmi məqalələrini 1 may 2021-ci il tarixinə kimi student.conference@wcu.edu.az ünvanına təqdim edə bilərlər.
Məruzənin adı, müəllifin adı və soyadı, oxuduğu yer, elmi rəhbərinin ad və soyadı və əlaqə telefonları mütləq qeyd olunmalıdır.
Məruzənin həcmi A4 formatlı elektron kağızda (soldan 25 mm, sağdan 10 mm, yuxarıdan 25 mm, aşağıdan 20 mm boş sahələr saxlamaqla, 1,5 intervalla), «Word» redaktorunda 14 mm-lik Times New Roman şriftində yazılmalı və Universitetin student.conference@wcu.edu.az e-mail ünvanına göndərilməlidir.
Konfransın məruzələri Azərbaycan, ingilis və rus dillərinin birində olmaqla, həcmi 5 səhifəyə qədər ola bilər. Məruzənin adından sonra açar sözlər (3 dildə-Azərbaycan, rus, ingilis dillərində) göstərilməlidir. Ədəbiyyat siyahısı əlifba sırasına uyğun yazılmalı, məqalədə istinadlar mütləq kodlaşdırılmalıdır. Məs., [2, 34] və ya [4, 56-57].

Conference dedicated to the 98th anniversary of national leader Heydar Aliyev
The XXVI Republican scientific-practical conference of university students and masters dedicated to the 98th anniversary of national leader Heydar Alirza oglu Aliyev will be held at the Western Caspian University.
The conference will include scientific reports covering various disciplines.
The conference will take place on May 15, 2021 with the help of the Microsoft Teams platform.
Participants will receive a certificate and scientific reports will be published in conference proceedings. Lectures at the conference will be in Azerbaijani, Russian and English (10 minutes).
Those wishing to participate in the conference can submit their scientific articles to student.conference@wcu.edu.az until May 1, 2021.
The name of the report, the name and surname of the author, the place of study, the name and surname of the supervisor and contact numbers must be indicated.
The volume of the report should be written on A4 electronic paper (25 mm from the left, 10 mm from the right, 25 mm from the top, 20 mm from the bottom, with 1.5 spaces), in the Word editor in 14 mm Times New Roman font and the University student.conference It should be sent to the e-mail address student.conference@wcu.edu.az.
The reports of the conference can be up to 5 pages in one of the Azerbaijani, English and Russian languages. Keywords (in 3 languages - Azerbaijani, Russian, English) should be indicated after the title of the report. References should be written in alphabetical order, references in the article must be coded. For example, [2, 34] or [4, 56-57].