• Amerikalı alim Qərbi Kaspi Universitetinə onlayn təhsilin inkişafındakı xidmətlərinə görə təşəkkür etdi
Amerikalı alim Qərbi Kaspi Universitetinə onlayn təhsilin inkişafındakı xidmətlərinə görə təşəkkür etdi
Məlum olduğu kimi, may ayında Qərbi Kaspi Universiteti UNESCO Ümumdünya Ali Təhsil Konfransında iştirak etmişdi. Açıq və Distant Təhsil üzrə Beynəlxalq Şurasının üzvü, Athabasca Universitetinin professoru Rebecca Heiser dünən yayımlanan məqaləsində konfrans barədə təəssüratlarını bölüşüb, eyni zamanda konfransda çıxış edən Qərbi Kaspi Universitetinin professoru Hüseyn Bağırova istinad edərək, bəzi mülahizələri şərh edib. Müəllif həmçinin universitetin onlayn təhsilin inkişafında xidmətlərinə diqqət çəkib və buna görə minnətdarlığını ifadə edib.
Qeyd edilib ki, Konfrans bəşəriyyət üçün davamlı inkişafı təmin etmək məqsədilə ali təhsildə ideya və təcrübələri yenidən formalaşdırmaq məqsədi daşıyıb.
Müzakirələrdə təhsil qarşısında dayanan yeni çağırışlar, yeni texnologiyaların ali təhsil müəssisələrinin tədris keyfiyyətinə təsiri və təhsil ocaqlarının beynəlxalq səviyyədə işlənmiş müqayisəli qiymətləndirmə sistemindən necə faydalana biləcəyi nəzərdən keçirilib. Konfransda dünyanın bir çox nüfuzlu universitetlərin rəhbərləri, professorları, təhsil agentliklərinin mütəxəssisləri iştirak ediblər.

• American Scientist Thanked Western Caspian University for its Services in the Development of Online Education
American Scientist Thanked Western Caspian University for its Services in the Development of Online Education
During May, Western Caspian University participated in the UNESCO World Higher Education Conference. Athabasca University professor Rebecca Heiser Member of the International Council on Open and Distance Education, shared her impressions of the conference in an article published yesterday, and referred to the professor of Western Caspian University Huseyn Bagirov, who spoke at the conference, she also commented on some issues.
The author drew attention to the services of the university in the development of online education and expressed his gratitude for it.
It was noted that the Conference aimed to reshape ideas and practices in higher education in order to ensure sustainable development for humanity.
The discussions focused on new challenges facing education, the impact of new technologies on the teaching quality of higher education institutions, and how educational institutions can benefit from a comparative evaluation system developed at an international level. Heads, professors and specialists of educational agencies of many prestigious universities of the world participated in the conference.