“Azərbaycanın inkişaf strategiyasında Heydər Əliyev irsi” mövzusunda Respublika Konfransı
Qərbi Kaspi Universitetində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümünə həsr olunmuş “Azərbaycanın inkişaf strategiyasında Heydər Əliyev irsi” mövzusunda multidissiplinar Respublika elmi-praktik konfransı keçirilib.
Konfransı plenar iclasını giriş sözü ilə açan Qərbi Kaspi Universiteti Qəyyumlar Şurasının sədri, professor Hüseyn Bağırov ulu öndər Heydər Əliyevin elm, təhsil sahəsində misilsiz, titanik fəaliyyətindən bəhs etdi, bu gün bütün sahələrəd olduğu kimi təhsil sektorunda da qlobal terndlər qarşısında yeni çağırışların yarandığını qeyd etdi.
Daha sonra millət vəkili, Qərbi Kaspi Universitetinin dosenti Aydın Mirzəzadə, professor Fikrət Sadıxov, Nurlan Nəsirov və digər natiqlər ümummilli liderin həyat və fəaliyyətindən bəhs edən maraqlı tarixi məqamları konfrans iştirakçılarının diqqətinə çatdırdılar.
Ümumilikdə konfransda 6 elmi bölmədə müxtəlif elm sahələrini əhatə edən 120-dən çox elmi məruzə dinlənildi. Hər bölmənin yekununda elmi diskussiyalar təşkil olundu, suallar cavablandırıldı.

• Conference: ‘Heydar Aliyev's Legacy in the Development Strategy of Azerbaijan’
Western Caspian University organised a multidisciplinary Republican scientific-practical conference on ‘Heydar Aliyev's legacy in the development strategy of Azerbaijan’ dedicated to the 98th anniversary of Nationwide Leader Heydar Aliyev.
In his introductory speech at the plenary session of the conference, Chairman of the WCU Board of Trustees, Professor Huseyn Baghirov spoke about the great leader Heydar Aliyev’s unprecedented, titanic activities in science and education and noted that today, as in all areas, new challenges are emerging in the education sector in the face of global trends.
Member of Parliament, Associate Professor WCU Aydin Mirzazade, Professor Fikret Sadikhov, Nurlan Nasirov and other speakers enlightened the conference participants with historical moments in the life and work of the national leader.
In general, more than 120 scientific reports covering various fields of science were heard at the conference in 6 scientific sections. At the end of each section, scientific discussions were organised and participants’ questions were answered.