“Azərbaycanın inkişaf strategiyasında Heydər Əliyev irsi” mövzusunda Respublika Konfransı
Qərbi Kaspi Universitetində Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümünə həsr olunmuş “Azərbaycanın inkişaf strategiyasında Heydər Əliyev irsi” mövzusunda multidissiplinar Respublika elmi-praktik konfransı keçirilib.
Konfransı plenar iclasını giriş sözü ilə açan Qərbi Kaspi Universiteti Qəyyumlar Şurasının sədri, professor Hüseyn Bağırov ulu öndər Heydər Əliyevin elm, təhsil sahəsində misilsiz, titanik fəaliyyətindən bəhs etdi, bu gün bütün sahələrəd olduğu kimi təhsil sektorunda da qlobal terndlər qarşısında yeni çağırışların yarandığını qeyd etdi.
Daha sonra millət vəkili, Qərbi Kaspi Universitetinin dosenti Aydın Mirzəzadə, professor Fikrət Sadıxov, Nurlan Nəsirov və digər natiqlər ümummilli liderin həyat və fəaliyyətindən bəhs edən maraqlı tarixi məqamları konfrans iştirakçılarının diqqətinə çatdırdılar.
Ümumilikdə konfransda 6 elmi bölmədə müxtəlif elm sahələrini əhatə edən 120-dən çox elmi məruzə dinlənildi. Hər bölmənin yekununda elmi diskussiyalar təşkil olundu, suallar cavablandırıldı.

Республиканская конференция на тему «Наследие Гейдара Алиева в стратегии развития Азербайджана»
В Западно-Каспийском Университете состоялась междисциплинарная Республиканская научно-практическая конференция на тему «Наследие Гейдара Алиева в стратегии развития Азербайджана», посвященная 98-летию со дня рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева.
Открывая конференцию вступительным словом, председатель попечительского совета Западно-Каспийского Университета, профессор Гусейн Багиров рассказал об уникальной, титанической деятельности великого лидера Гейдара Алиева в области науки и образования, а также отметил, что сегодня, как и во всех сферах, перед глобальными тенденциями в сфере образования встают новые вызовы.
Затем депутат, доцент Западно-Каспийского Университета Айдын Мирзазаде, профессор Фикрет Садыхов, Нурлан Насиров и другие ораторы довели до внимания участников конференции интересные исторические моменты, рассказывающие о жизни и деятельности общенационального лидера.
Всего на конференции было заслушано более 120 научных докладов, охватывающих различные области науки, в 6 научных разделах. В конце каждого раздела были организованы научные дискуссии, а также даны ответы на вопросы.