İngilisşünaslıq və Amerikaşünaslıq üzrə I Respublika konfransı
Qərbi Kaspi Universitetinin İngilis dili və ədəbiyyat kafedrası Universitetlərin tədqiqatçılarını və müəllimləri I Respublika İngilisşünaslıq və Amerikaşünaslıq konfransına dəvət edir.
Bu konfrans Azərbaycanda İngilisşünaslıq və Amerikaşünaslığın tədqiqatları sahəsinin perspektivlərinə və gələcək inkişafına həsr edilmişdir. Buna görə də biz gənc tədqiqatçılardan və müəllimlərdən (PhD namizədləri də daxil olmaqla) məqalələrini göndərmələrini xahiş edirik.
Konfransda Magistr tələbələri də çıxış edə bilər (ən yaxşı məqalə həm təqdimat, həm də çap olunacaq nəşr üçün seçiləcək).
Konfransın məqsədi Azərbaycanın müxtəlif universitetlərindən olan İngilis dili və Amerikaşünaslıq üzrə tədqiqatçıları, ekspertləri və müəllimləri bir araya gətirmək, mövcud vəziyyət və problemlər, eləcə də perspektivlər və ölkədə İngilis və Amerikanşünaslığın gələcək inkişafı barədə fikir mübadiləsi üçün bir platforma təmin etməkdir.
Konfrans bu sahənin əsaslarını (Anqlofon ölkələrinin ədəbiyyatı və Mədəniyyətşünaslıq, Dilçilik, Tərcümə, Tədris Metodologiyası və Xarici dil tədrisi) əhatə edəcək və müxtəlif müəllimlər və tədqiqatçılar arasında davam edən və zənginləşən əlaqələrin, əməkdaşlığın başlanğıc nöqtəsi ola bilər.
Digər detallar üçün buraya klikləyin.
Konfransın tarixi: Cümə, 15 May 2020, 10:30-16:30
Konfransın keçiriləcəyi yer: AZ1001 Bakı, İstiqlaliyyət 31
Sənədlərin təqdim edilməsi: Konfrans sənədlərini, məqalələri Word faylında conf.ell@wcu.edu.az elektron poçtuna göndərmək tələb olunur.

I Республиканская конференция по англоведению и американистике: ждем ваши статьи
Кафедра английского языка и литературы Западно-Каспийского Университета приглашает исследователей и преподавателей принять участие в I Республиканской конференции по англоведению и американистике.
Данная конференция посвящена перспективам и дальнейшему развитию в Азербайджане англоведения и американистики. Поэтому просим юных исследователей и преподавателей (включая кандидатов на PhD) направить свои статьи.
На конференции могут выступить также и магистры (лучшая статья будет рекомендована к презентации и изданию).
Цель конференции заключается в сборе специалистов, экспертов и преподавателей по английскому языку и американистике из разных университетов Азербайджана, обеспечении платформы для обмена мнениями относительно сложившейся ситуации и проблемах, перспективах развития в стране англоведения и американистики.
Конференция охватит основы этой области (литература англоязычных стран, культурология, языкознание, переводы, методология преподавания и изучения иностранных языков) и сможет стать отправной точкой сотрудничества между разными преподавателями и исследователями.
Время конференции: Пятница, 15 мая 2020 г, 10:30-16:30
Место конференции: AZ1001, Баку, ул. Истиглалиййет, 31
Прием документов: необходимо направить документы и статьи по конференции в формате «Word» на адрес электронной почты conf.ell@wcu.edu.az.