Kanadanın Georgian Kolleci tərəfindən təşkil olunan virtual layihədə iştiraka tələsin
Qərbi Kaspi Universitetinin əməkdaşlıq etdiyi Kanadanın Georgian Kolleci tərəfindən 2021-ci ilin Noyabr və Dekabr aylarında YUNESKO 2030-un gündəliyində olan Beynəlxalq Millətlər Təşkilatının Davamlı İnkişafın Məqsədlərinə həsr edilən Dəyişənlər (Changemaker) virtual layihəsi təşkil olunur.
Davamlı İnkişaf Məqsədlərinin bir hissəsi olan Dəyişənlər Çağırışı #Bugünüdəyiş virtual layihədə tələbələr, fakültə və ictimaiyyət üzvləri iştirak edə bilər.
#Bugünüdəyiş layihəsi tərtibatına görə digər çağırışlardan fərqlənir.
İnnovasiya komandaları #Bugünüdəyiş icma şəbəkəsi daxilində dünyanın hər yerindən olan iştirakçılarla əməkdaşlıq qura, xüsusi təlim kurslarına qatıla və interkativ seminarlarda iştirak etmək imkanı qazanır.
BMT-nin Dayanıqlı İnkişaf üzrə 10-cu məqəsədi – Bərabərsizliyin azaldılması istiqamətində fikirlərin araşdırılması üçün digər ali təhsil müəssisələri ilə birlikdə tədbirə qoşulub, tədbirdə bərabərsizliyin azaldılmasına yerli səviyyədə necə töhfə vermək olar sualına cavab axtarılacaq.
Tədbirin gündəliyi:
29 oktyabr, 2021: Tərəfdaş müəssisələri tərəfindən Çağırışa qoşulan bütün iştirakçıların qeydiyyatı üçün son tarix.
4 noyabr, 2021: Layihənin başlanması və Çağırışa ümumi baxış
8-12 noyabr, 2021: Bütün iştirakçılar virtual dəyişənlər konfransına qeydiyyatdan keçməyə dəvət olunur. Tələbələr də öz innovasiya komandaları və mentorları ilə görüşəcəklər.
15-19 noyabr, 2021: Birinci həftə - Platfroma ilə tanışlıq və dəyişənlər istiqamətinin seçilməsi.
İkinci həftə - Komandanın və çağırışın seçilməsi
22 noyabr – 3 dekabr, 2021: #Bugünüdəyiş çağırışının başlanması
6-10 dekabr, 2021: #Bugünüdəyiş çağırışının təqdimatı
11-17 dekabr, 2021: Təqdimatların qiymətləndirilməsi və qeyd edilməsi
Sonda tələbələr Georgian Kollecinin Dəyişənlər mikro sertifikatı üçün müraciət edə bilərlər.
Tədbirdə iştirak üçün son qeydiyyatı tarixi:
25 oktyabr, 2021
Qeydiyyat üçün administration_iro@wcu.edu.az email ünvanına adınızı, soyadınızı və əlaqə detallarınızı yazıb, göndərə bilərsiniz.

The Georgian College of Canada in collaboration with Western Caspian University are proud to announce the hosting of the Changemaker Virtual Project on Sustainable Development Goals of the United Nations Organization, which is part of the UNESCO 2030 agenda.
Students, faculty and community members can participate in the Challenge of Changemakers #Changetoday virtual project, which is a part of the Sustainable Development Goals. #Changetoday project differs from other challenges in terms of design.
Creative teams can collaborate with participants from around the world, join special training courses and participate in interactive workshops within the #Changetoday community network.
UN Sustainable Development Goal #10- With the input of other higher education institutions to explore ideas for reducing inequality, the event will seek answers to the question of how to contribute to reducing inequality at the local level.
Agenda of the event:
October 29th, 2021: Deadline for registration of all participants joining the Challenge.
November 4th, 2021: Project Start and Overview of the Challenge.
November 8th to 12th, 2021: All participants are invited to register for the virtual Changmaker conference. Students will also meet with their innovation teams and mentors.
November 15th to 19th, 2021: Week 1 - Getting to know the platform and choosing the direction of the Changemaker.