Kanadanın Georgian Kolleci tərəfindən təşkil olunan virtual layihədə iştiraka tələsin
Qərbi Kaspi Universitetinin əməkdaşlıq etdiyi Kanadanın Georgian Kolleci tərəfindən 2021-ci ilin Noyabr və Dekabr aylarında YUNESKO 2030-un gündəliyində olan Beynəlxalq Millətlər Təşkilatının Davamlı İnkişafın Məqsədlərinə həsr edilən Dəyişənlər (Changemaker) virtual layihəsi təşkil olunur.
Davamlı İnkişaf Məqsədlərinin bir hissəsi olan Dəyişənlər Çağırışı #Bugünüdəyiş virtual layihədə tələbələr, fakültə və ictimaiyyət üzvləri iştirak edə bilər.
#Bugünüdəyiş layihəsi tərtibatına görə digər çağırışlardan fərqlənir.
İnnovasiya komandaları #Bugünüdəyiş icma şəbəkəsi daxilində dünyanın hər yerindən olan iştirakçılarla əməkdaşlıq qura, xüsusi təlim kurslarına qatıla və interkativ seminarlarda iştirak etmək imkanı qazanır.
BMT-nin Dayanıqlı İnkişaf üzrə 10-cu məqəsədi – Bərabərsizliyin azaldılması istiqamətində fikirlərin araşdırılması üçün digər ali təhsil müəssisələri ilə birlikdə tədbirə qoşulub, tədbirdə bərabərsizliyin azaldılmasına yerli səviyyədə necə töhfə vermək olar sualına cavab axtarılacaq.
Tədbirin gündəliyi:
29 oktyabr, 2021: Tərəfdaş müəssisələri tərəfindən Çağırışa qoşulan bütün iştirakçıların qeydiyyatı üçün son tarix.
4 noyabr, 2021: Layihənin başlanması və Çağırışa ümumi baxış
8-12 noyabr, 2021: Bütün iştirakçılar virtual dəyişənlər konfransına qeydiyyatdan keçməyə dəvət olunur. Tələbələr də öz innovasiya komandaları və mentorları ilə görüşəcəklər.
15-19 noyabr, 2021: Birinci həftə - Platfroma ilə tanışlıq və dəyişənlər istiqamətinin seçilməsi.
İkinci həftə - Komandanın və çağırışın seçilməsi
22 noyabr – 3 dekabr, 2021: #Bugünüdəyiş çağırışının başlanması
6-10 dekabr, 2021: #Bugünüdəyiş çağırışının təqdimatı
11-17 dekabr, 2021: Təqdimatların qiymətləndirilməsi və qeyd edilməsi
Sonda tələbələr Georgian Kollecinin Dəyişənlər mikro sertifikatı üçün müraciət edə bilərlər.
Tədbirdə iştirak üçün son qeydiyyatı tarixi:
25 oktyabr, 2021
Qeydiyyat üçün administration_iro@wcu.edu.az email ünvanına adınızı, soyadınızı və əlaqə detallarınızı yazıb, göndərə bilərsiniz.

• Спешите принять участие в виртуальном проекте Колледжа Джорджиан
Колледж Джорджиан (Канада), с которым сотрудничает Западно-Каспийский Университет, организует в ноябре-декабре 2021 года «Виртуальный проект переменных (Changemaker)», входящий в повестку ЮНЕСКО-2030 и посвященный целям устойчивого развития ООН
В виртуальном проекте Вызов переменных#Поменяй настоящее могут принять участие студенты, сотрудники факультета и члены общественности.
Проект #Поменяй настоящее по структуре отличается от других. Инновационные команды в рамках проекта получают возможность сотрудничества с участниками со всех концов земли, посещать специальные тренинги и принять участие в интерактивных семинарах.
Для обмена мнениями и поиска ответов на вопросы относительно достижения 10-й цели устойчивого развития ООН – сокращения неравенства намечены совместные мероприятия с участием представителей других высших учебных заведений.
Повестка мероприятия:
29 октября 2021 года: последняя дата регистрации для участия предприятий-партнёров.
4 ноября 2021 года: начало проекта и общий обзор.
8-12 ноября 2021 года: все участники приглашаются на регистрацию. Студенты получают возможность встретиться со своими инновационными командами и менторами.
15-19 ноября 2021 года: Первая неделя – знакомство с платформой и выбор направления переменных.
Вторая неделя – выбор команды и вызова
22 ноября – 3 декабря 2021 года: начало вызова #Поменяй настоящее.
6-10 декабря 2021 года: презентация вызова #Поменяй настоящее.
11-17 декабря 2021 года: оценка и регистрация презентаций.
По окончании мероприятия студенты могут обратиться для получения микросертификата Колледжа Джорджиан.
Последняя дата регистрации:
25 октября 2021 года.
Для регистрации отправьте на адрес электронной почты administration_iro@wcu.edu.az информацию о себе, указав имя, фамилию, электронный адрес и контактные данные.