Tələbələrimiz Virtual Tələbə Uğur Forumuna qatılıb
Qərbi Kaspi Universiteti tələbələri 18 sentyabr 2020-ci il tarixdə Times Higher Education (THE) tərəfindən təşkil edilən "2020-ci il və önümüzdəki illər üçün Universitet təcrübəsini yenidən kəşf etmək" adlı Virtual Tələbə Uğur Forumunda iştirak etdilər.
Tədbir iki virtual mərhələdən ibarət idi. Bir günlük forumda aşağıdakılar təhlil edildi: Covid-19 mühitində tələbələrin təcrübələri necə dəyişdi və bu qısa və uzun müddətdə necə davam edəcək?
Universitetlərin yeni situasiyaya uyğunlaşması, həmçinin tələbələrin öyrənməsi, məlumat mübadiləsi və universitet icmasının fəal üzvü olması barədə müzakirələr aparıldı. Eyni zamanda forumun bir hissəsi kimi “Onlayn mühitə keçiddə hansı irəliləyiş əldə edildi və bunun uzunmüddətli universitet strategiyası üçün təsiri nə olacaq?” sualı oldu.

• Наши студенты приняли участие в Виртуальном Форуме Студенческого Успеха
18 сентября 2020 года студенты Западно-Каспийского Университета приняли участие в Виртуальном Форуме Студенческого Успеха под названием «Переосмысление Университетского опыта на 2020 год и ближайшие годы», организованном Times Higher Education (THE).
Мероприятие состояло из двух виртуальных этапов. На однодневном форуме было проанализировано следующее: как изменилась практика студентов в период Covid-19 и как будет продолжаться в краткосрочной и долгосрочной перспективе?
Были проведены дискуссии о том, как университеты адаптируются к новой ситуации, а также о том, как студенты учатся, обмениваются информацией и становятся активными членами университетского сообщества. В то же время, как часть форума стал вопрос «Какие успехи были достигнуты в переходе к онлайн-среде и как это повлияет на долгосрочную стратегию университета?