Konfrans: Aqrar təsərrüfatların inkişafının yeni istiqamətləri və ətraf mühitin mühafizəsi
Qərbi Kaspi Universitetində “Aqrar təsərrüfatların inkişafının yeni istiqamətləri və ətraf mühitin mühafizəsi” mövzusunda respublika elmi konfransı keçiriləcək.
30 yanvar 2021-ci il tarixdə keçiriləcək konfransda beynəlxalq və milli mütəxəsisslər, elmi-pedaqoji işçilər, doktorantlar, dissertantlar, magistrlar, tələbələr, ekologiya üzrə regional təşkilat rəhbərləri və mütəxəssislər iştirak edəcəklər.
Konfransda Aqrar təsərrüfatların inkişafının yeni istiqamətləri, kimyalaşdırma və torpaq ekosisteminin mühafizəsi, müasir təsərrüfat komplekslərinin formalaşdırdığı yeni ekoloji təsirlər, Ərzaq təhlükəsizliyi probleminin həllində aqrar təsərrüfatların aparıcı rolu, Azərbaycanın işğaldan azad olunmuş ərazilərində ekosistemlərin bərpası, azad olunmuş torpaqlarda aqrar təsərrüfatların inkişaf perspektivləri nəzərdən keçiriləcək.

Конференция : Новые направления развития аграрных хозяйств и охрана окружающей среды
В Западно-Каспийском Университете состоится республиканская научная конференция на тему «Новые направления развития аграрных хозяйств и охрана окружающей среды»
В конференции, которая пройдет 30 января 2021 года, примут участие зарубежные и местные специалисты, научно-педагогические работники, докторанты, диссертанты, магистры, студенты, руководители региональных экологических организаций и специалисты.
В ходе конференции планируется обсуждение таких вопросов, как новые направления развития аграрных хозяйств, химизация и охрана почвенной экосистемы, новые экономические воздействия, сформированные под влиянием современных хозяйственных комплексов, ведущая роль аграрных хозяйств в решении проблемы продовольственной безопасности, восстановление экосистем на освобожденных от оккупации территориях Азербайджана и перспективы развития аграрных хозяйств на этих землях.