"Salam, Yeni Tələbə" adlı tanışlıq tədbiri keçirilib
Qərbi Kaspi Universitetin birinci kurs tələbələrinin iştirakı ilə "Salam, Yeni Tələbə" adlı tanışlıq tədbiri keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən universitetin rektorəvəzi Zenfira Məmmədova Qərbi Kaspi Universitetinin tələbələrini təbrik edib, universitetin son illərdə əldə etdiyi nailiyyətlər barədə məlumat verib. Z.Məmmədova qeyd edib ki, tədris proqramlarının müasirləşdirilməsi, təhsil keyfiyyətinin artırılması yönündə ardıcıl tədbirlər, infrastrukturun və maddi-texniki bazanın yaxşılaşdırılması özünü beynəlxalq reytinq təşkilatlarının hesabatlarında da göstərir: "Bu il dünya universitetlərinin Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dayanaqlı İnkişaf Məqsədinə adekvat fəaliyyəti və bunun cəmiyyətə təsirini ölçən reytinqdə Qərbi Kaspi Universiteti 1240-dək dünya universiteti arasında 601+ yerdə qərarlaşıb. Universitetimiz ən yaxşı nəticəni xüsusilə 5 məqsəd üzrə əldə edib və bu istiqamətlərdə dünyanın ən yaxşı 201-300 universitetindən biri olub".
Milli Məclisin deputatı, Qərbi Kaspi Universitetinin müəllimi, Siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Aydın Mirzəzadə və siyasi elmlər doktoru, professor Vəsilə Hacıyeva isə qeyd ediblər ki, Qərbi Kaspi Universitetinə qəbul olan tələbələr qarşıdakı 4 il ərzində peşəkar kadr kimi formalaşmaq üçün şans əldə ediblər.

• An introductory event entitled "Hello, New Student" was held
Speaking at the event, the acting rector of the university Zenfira Mammadova congratulated the students of the Western Caspian University and informed about the achievements of the university in recent years. Z.Mammadova noted that the modernization of curricula, consistent measures to improve the quality of education, improvement of infrastructure and material and technical base are reflected in the reports of international rating agencies as well. "This year, the Western Caspian University is ranked 601+ among 1,240 world universities in a ranking that measures the adequacy of the world's universities to the United Nations Sustainable Development Goals and their impact on society. Our university has achieved the best results, especially in 5 areas, and has become one of the best 201-300 universities in the world in these areas."
Member of Parliament, teacher of the Western Caspian University, Doctor of Political Sciences Aydin Mirzazade and Doctor of Political Sciences, Professor Vasila Hajiyeva noted that the students admitted to the Western Caspian University have a chance to become professionals in the next 4 years.